Тариф на електроенергію для населення залишається незмінним – Шмигаль

Джерело: Денис Шмигаль у Telegram

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що держава продовжує підтримувати українські родини та зберігає пільговий тариф на електроенергію для населення.

“Тариф був і залишається 2 гривні 64 копійки за кВт⋅год. Загалом цієї зими уряд не планує зміни жодних тарифів для населення”, – наголосив прем’єр-міністр.

Як зауважив очільник уряду, після того, як минулої зими 50% енергосистеми було вражено ворожими ракетами й дронами, Україна провела масштабні ремонти й додали в енергетику 2,2 ГВт потужності. Сьогодні в жодному регіоні обмежень та відключень немає і не планується.

Також, за словами прем’єр-міністра, збільшено до 1,7 ГВт наші можливості імпорту електроенергії завдяки повній синхронізації із мережею ENTSO-E.

“Попри постійні атаки, які продовжуються і цієї зими, ракетами та шахедами на об’єкти української енергетики, особливо на Сході України, в наших домівках є світло, і це насамперед заслуга наших енергетиків. Вдячні їм за цю щоденну, важку, небезпечну роботу”, – відзначив очільник уряду.

Денис Шмигаль подякував і міжнародним партнерам, які всебічно допомагали коштами, технікою та обладнанням. За його словами, лише за минулий рік Україна отримала вантажі з 35 країн.

“У Фонді підтримки енергетики України зібрали наявних та анонсованих внесків на понад 400 млн євро. Допомога надходить і зараз. USAID нещодавно передало “Укренерго” два високовольтні автотрансформатори, які вже працюють та підсилюють нашу енергетичну стійкість. Загалом плануємо отримати 16 таких трансформаторів”, – зазначив прем’єр-міністр.

Ще один проєкт, який реалізується спільно з USAID, – це облаштування газотурбінних установок для децентралізації енергосистеми. Як повідомив Денис Шмигаль, буде закуплено 91 установку для 32 міст. Одна вже успішно працює на Хмельниччині: “Все це зробить нашу енергосистему ще більш стійкою та менш уразливою до атак ворога”.

Глава уряду також наголосив, що основою української енергетики була і буде атомна генерація. Україна має амбітні проєкти її розвитку спільно з американською компанією Westinghouse.

“Мовиться про будівництво двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС за новітніми технологіями. Проєкт довгостроковий, але вкрай необхідний для енергонезалежності нашої держави”, – наголосив Денис Шмигаль.

Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА і “Київського метрополітену” знали про аварійний стан тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, але нічого з цим не робили.

Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.

Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.

Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.

Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).