Тариф на електроенергію для населення залишається незмінним – Шмигаль

Джерело: Денис Шмигаль у Telegram

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що держава продовжує підтримувати українські родини та зберігає пільговий тариф на електроенергію для населення.

“Тариф був і залишається 2 гривні 64 копійки за кВт⋅год. Загалом цієї зими уряд не планує зміни жодних тарифів для населення”, – наголосив прем’єр-міністр.

Як зауважив очільник уряду, після того, як минулої зими 50% енергосистеми було вражено ворожими ракетами й дронами, Україна провела масштабні ремонти й додали в енергетику 2,2 ГВт потужності. Сьогодні в жодному регіоні обмежень та відключень немає і не планується.

Також, за словами прем’єр-міністра, збільшено до 1,7 ГВт наші можливості імпорту електроенергії завдяки повній синхронізації із мережею ENTSO-E.

“Попри постійні атаки, які продовжуються і цієї зими, ракетами та шахедами на об’єкти української енергетики, особливо на Сході України, в наших домівках є світло, і це насамперед заслуга наших енергетиків. Вдячні їм за цю щоденну, важку, небезпечну роботу”, – відзначив очільник уряду.

Денис Шмигаль подякував і міжнародним партнерам, які всебічно допомагали коштами, технікою та обладнанням. За його словами, лише за минулий рік Україна отримала вантажі з 35 країн.

“У Фонді підтримки енергетики України зібрали наявних та анонсованих внесків на понад 400 млн євро. Допомога надходить і зараз. USAID нещодавно передало “Укренерго” два високовольтні автотрансформатори, які вже працюють та підсилюють нашу енергетичну стійкість. Загалом плануємо отримати 16 таких трансформаторів”, – зазначив прем’єр-міністр.

Ще один проєкт, який реалізується спільно з USAID, – це облаштування газотурбінних установок для децентралізації енергосистеми. Як повідомив Денис Шмигаль, буде закуплено 91 установку для 32 міст. Одна вже успішно працює на Хмельниччині: “Все це зробить нашу енергосистему ще більш стійкою та менш уразливою до атак ворога”.

Глава уряду також наголосив, що основою української енергетики була і буде атомна генерація. Україна має амбітні проєкти її розвитку спільно з американською компанією Westinghouse.

“Мовиться про будівництво двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС за новітніми технологіями. Проєкт довгостроковий, але вкрай необхідний для енергонезалежності нашої держави”, – наголосив Денис Шмигаль.

На Київщині подружжю інкримінували виготовлення та розповсюдження дитячої порнографії, розбещення неповнолітніх, зґвалтування, зокрема за попередньою змовою групою осіб та торгівля людьми.

26 лютого глава уряду Угорщини Віктор Орбан заявив, що він рекомендує парламентаріям проголосувати за вступ Швеції до НАТО, оскільки це зміцнює “безпеку Угорщини”.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

26 лютого прем’єр Болгарії Николай Денков прибув з офіційним візитом до Києва.

На міжнародному “саміті миру”, запланованому у Швейцарії на рівні керівників держав, очікується участь понад 160 країн, проте на сьогодні Російська Федерація не отримала запрошення.