«Тарифна війна» може обвалити торгівлю між США і Китаєм на 80% – СОТ

Джерело: Світова організація торгівлі (СОТ)

Генеральна директорка Світової організації торгівлі (СОТ) Нгозі Оконджо-Івеала попередила про можливі наслідки через загострення торговельної напруженості між США та Китаєм.

За словами Нгозі Оконджо-Івеала, торгівля товарами між цими двома країнами може скоротитися на 80%.

“Ескалація торговельної напруженості між США та Китаєм створює значний ризик різкого скорочення двосторонньої торгівлі”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що підхід “око за око” між двома найбільшими економіками світу, на двосторонню торгівлю яких припадає близько 3% світової торгівлі, має ширші наслідки, які можуть серйозно зашкодити глобальним економічним перспективам.

Оконджо-Івеала зазначила, що оцінки СОТ, що ґрунтуються на останніх подіях, “вказують на значні ризики, пов’язані з подальшою ескалацією”.

“Негативні макроекономічні наслідки не обмежаться Сполученими Штатами та Китаєм, а поширяться на інші економіки, особливо на найменш розвинені країни”, – зауважила Оконджо-Івеала.

Вона зазначила, що СОТ стурбована потенційною фрагментацією світової торгівлі за геополітичним принципом.

Поділ світової економіки на два блоки може призвести до довгострокового скорочення світового реального ВВП майже на 7%.

“Крім того, переорієнтація торгівлі залишається безпосередньою і нагальною загрозою, яка вимагає скоординованої глобальної відповіді. Ми закликаємо всіх членів СОТ вирішити цю проблему шляхом співпраці та діалогу”, – наголосила генеральна директорка СОТ.

16 липня відзначають Всесвітній день змій. Християни сьогодні вшановують святого священномученика Атеногена та 10 його учнів.

За даними синоптиків у середу, 16 липня, частину областей накриють опади.

Пізно ввечері 15 липня російські війська атакували Кривий Ріг. Після ракетного обстрілу місті вирує пожежа, попередньо, є постраждалі.

Упродовж першого півріччя 2025 року українці придбали 22 тисячі вживаних легкових автомобілів, імпортованих зі США.

Понад 17 мільйонів курей більше не утримуються у клітках – Швеція досягла цього без законодавчих заборон, а завдяки суспільному тиску, свідомому споживанню та корпоративній відповідальності.