Татаров разом з Малюком вбивали чеченців у Києві — Зеленський вступився за свою команду

Джерело: Президент України Володимир Зеленський на форумі “Україна 2024. Незалежність”

Президент України Володимир Зеленський заявив, що радник Офісу президента Олег Татаров разом із головою СБУ Василем Малюком брали участь у ліквідації чеченських бойовиків у Києві.

Журналіст “Української правди” на форумі “Україна 2024. Незалежність” поставив Зеленському питання про ефективність роботи команди президента, зокрема керівника Офісу президента Андрія Єрмака та його заступників Олега Татарова і Ростислава Шурми.

Це дещо обурило Президента, адже він “говорив про це на непублічній зустрічі зі ЗМІ”.

“Це знають і Сполучені Штати, і всі: Олег Татаров разом із Василем Малюком вбивали чеченців в Україні, в Києві, поки ви тут не були. Замало? Вигнати його, щоб його вбили росіяни? Я вже сказав, що це непублічна інформація, і сказав про це на нашій непублічній зустрічі”, – сказав глава держави.

ДОВІДКОВО: Зеленський призначив Татарова радником з питань правоохоронних і силових структур у серпні 2020 року. Він заявив, що було б несправедливо зараховувати всіх чиновників, які працювали за Януковича, до представників “старої гвардії”. “Головне, щоб людина була чесною”, – сказав Зеленський журналістам через кілька днів після призначення Татарова.

Невдовзі після цього НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо Татарова за підозрою в організації хабаря колишньому народному депутату Максиму Микитасю у 2017 році від імені “Укрбуд Девелопмент”.

У записах WhatsApp є вказівка ​​Татарова бухгалтеру “Укрбуд Девелопмент” надати депутату паркомісце в київській новобудові зі “100% знижкою” в подяку за його зусилля. Спочатку Микитась сказав, що придбав місце для паркування за ринковою ціною і заперечував знижку.

Двоє високопоставлених представників правоохоронних органів повідомили Reuters, що Микитась зізнався у хабарі на відеозаписі в жовтні 2020 року, на якому він сказав, що Татаров організував оплату. Татаров не коментував цього питання.

У тюремному інтерв’ю українському новинному сайту, опублікованому 22 грудня 2020 року, Микитась виступив із критикою Татарова. “Ми з Татаровим все робили разом, але якщо Татаров сидить в Офісі президента, то чому я маю сидіти в тюрмі?”

НАБУ готувалося видати рішення про арешт Татарова, але перш ніж НАБУ почало діяти, генпрокурор Ірина Венедіктова, екснардепка від партії “Слуга народу”, внесла зміни в команду, яка веде справу. На початку грудня 2020 року вона залучила нових прокурорів, включаючи себе. Через три тижні її відомство передало справу до СБУ.

Потім, у січні 2021 року, Максим Микитась відмовився від своїх зізнань. Тоді суд у Києві відмовив слідчим у додатковому часі, і у квітні 2022 року державні обвинувачі закрили справу на цій підставі.

Крім того, ексрозвідник, полковник Роман Червінський заявив, що справу проти нього організовує заступник голови Офісу президента Олег Татаров.

Починаючи з розформування нашої частини, звільнення мене з військової служби, намагання переслідувати, до експертиз. Все це робить, організовує, курує правову систему всю – суди, СБУ. З СБУ чітко мені кажуть: “Це Татаров”, – наголосив Червінський.

Він пояснив, що не може оприлюднювати свої джерела, ймовірно, з міркувань безпеки.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.