Татаров разом з Малюком вбивали чеченців у Києві — Зеленський вступився за свою команду

Джерело: Президент України Володимир Зеленський на форумі “Україна 2024. Незалежність”

Президент України Володимир Зеленський заявив, що радник Офісу президента Олег Татаров разом із головою СБУ Василем Малюком брали участь у ліквідації чеченських бойовиків у Києві.

Журналіст “Української правди” на форумі “Україна 2024. Незалежність” поставив Зеленському питання про ефективність роботи команди президента, зокрема керівника Офісу президента Андрія Єрмака та його заступників Олега Татарова і Ростислава Шурми.

Це дещо обурило Президента, адже він “говорив про це на непублічній зустрічі зі ЗМІ”.

“Це знають і Сполучені Штати, і всі: Олег Татаров разом із Василем Малюком вбивали чеченців в Україні, в Києві, поки ви тут не були. Замало? Вигнати його, щоб його вбили росіяни? Я вже сказав, що це непублічна інформація, і сказав про це на нашій непублічній зустрічі”, – сказав глава держави.

ДОВІДКОВО: Зеленський призначив Татарова радником з питань правоохоронних і силових структур у серпні 2020 року. Він заявив, що було б несправедливо зараховувати всіх чиновників, які працювали за Януковича, до представників “старої гвардії”. “Головне, щоб людина була чесною”, – сказав Зеленський журналістам через кілька днів після призначення Татарова.

Невдовзі після цього НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо Татарова за підозрою в організації хабаря колишньому народному депутату Максиму Микитасю у 2017 році від імені “Укрбуд Девелопмент”.

У записах WhatsApp є вказівка ​​Татарова бухгалтеру “Укрбуд Девелопмент” надати депутату паркомісце в київській новобудові зі “100% знижкою” в подяку за його зусилля. Спочатку Микитась сказав, що придбав місце для паркування за ринковою ціною і заперечував знижку.

Двоє високопоставлених представників правоохоронних органів повідомили Reuters, що Микитась зізнався у хабарі на відеозаписі в жовтні 2020 року, на якому він сказав, що Татаров організував оплату. Татаров не коментував цього питання.

У тюремному інтерв’ю українському новинному сайту, опублікованому 22 грудня 2020 року, Микитась виступив із критикою Татарова. “Ми з Татаровим все робили разом, але якщо Татаров сидить в Офісі президента, то чому я маю сидіти в тюрмі?”

НАБУ готувалося видати рішення про арешт Татарова, але перш ніж НАБУ почало діяти, генпрокурор Ірина Венедіктова, екснардепка від партії “Слуга народу”, внесла зміни в команду, яка веде справу. На початку грудня 2020 року вона залучила нових прокурорів, включаючи себе. Через три тижні її відомство передало справу до СБУ.

Потім, у січні 2021 року, Максим Микитась відмовився від своїх зізнань. Тоді суд у Києві відмовив слідчим у додатковому часі, і у квітні 2022 року державні обвинувачі закрили справу на цій підставі.

Крім того, ексрозвідник, полковник Роман Червінський заявив, що справу проти нього організовує заступник голови Офісу президента Олег Татаров.

Починаючи з розформування нашої частини, звільнення мене з військової служби, намагання переслідувати, до експертиз. Все це робить, організовує, курує правову систему всю – суди, СБУ. З СБУ чітко мені кажуть: “Це Татаров”, – наголосив Червінський.

Він пояснив, що не може оприлюднювати свої джерела, ймовірно, з міркувань безпеки.

Протягом минулої доби, 1 жовтня, на фронті зафіксовано 155 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається складною. 

2 жовтня у Росії планують провести загальнонаціональну перевірку системи оповіщення населення про надзвичайні ситуації.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу прокоментував масований ракетний обстріл з боку Ірану, пообіцявши помститись. У Тегерані вже зреагували, пригрозивши новими атаками.

За оцінками аналітиків ISW, російські окупанти – після низки штурмів, які відбувались протягом двох з половиною років – все ж захопили Вугледар у Донецькій області.

В Україні триває 952-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 655 тисяч осіб.