Театр імені Івана Франка зібрав майже два мільйони гривень на дрони для ЗСУ

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, завдяки благодійному показу вистави “Конотопська відьма”, зібрав 1 770 000 гривень на безпілотники для українських військових.

11 грудня в Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відбувся благодійний показ вистави “Конотопська відьма” за повістю Григорія Квітки-Основ’яненка. Касові збори вистави склали майже 1 770 000 гривень, які спрямують на потреби Збройних сил, а саме на придбання дронів.

Кошти від продажу квитків на “Конотопську відьму” вже спрямовували на благодійність. Раніше театр передав квитки на аукціон, щоб допомогти дитячій лікарні “Охматдит”. Їх продали за 10 тисяч євро.

Водночас театр імені Франка підтримує українських воїнів через мистецтво. Зокрема, артисти вже провели 134 концерти на передовій, у військових частинах та шпиталях.

Прем’єра “Конотопської відьми” у постановці режисера Івана Уривського відбулася навесні 2023 року. Відтоді вистава 25 разів зібрала повні зали.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.