Технологій ШІ в дронах: Мінстратегпром та Helsing підписали меморандум щодо співпраці

Джерело: пресслужба Мінстратегпрому

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

Підписання Меморандуму сприятиме посиленню українських оборонних технологій, зокрема впровадження ШІ в дрони українського виробництва.

“Цей рік для української оборонки стане роком штучного інтелекту та наземних роботизованих систем. Коли ворог переважає в кількості – ми маємо переважати в технологіях і в розумних рішеннях. Досвід та напрацювання Helsing допоможуть українським розробкам стати ще ефективніше”, – сказав Олександр Камишін.

Компанія Helsing також заявила про бажання й надалі співпрацювати з українськими оборонними компаніями.

“Це партнерство є важливим кроком у нашій постійній підтримці України та її відважних Збройних Сил. Це дозволить нам прискорити інтеграцію найсучасніших рішень у сфері штучного інтелекту в українські оборонні системи”, – зазначив Гундберт Шерф.

Компанія Helsing розробляє програмне забезпечення, інтегрує штучний інтелект (ШІ) в оборонні технології та співпрацює з найбільшими оборонними виробниками. В Україні Helsing працює з 2022 року.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.