Технологій ШІ в дронах: Мінстратегпром та Helsing підписали меморандум щодо співпраці

Джерело: пресслужба Мінстратегпрому

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

Підписання Меморандуму сприятиме посиленню українських оборонних технологій, зокрема впровадження ШІ в дрони українського виробництва.

“Цей рік для української оборонки стане роком штучного інтелекту та наземних роботизованих систем. Коли ворог переважає в кількості – ми маємо переважати в технологіях і в розумних рішеннях. Досвід та напрацювання Helsing допоможуть українським розробкам стати ще ефективніше”, – сказав Олександр Камишін.

Компанія Helsing також заявила про бажання й надалі співпрацювати з українськими оборонними компаніями.

“Це партнерство є важливим кроком у нашій постійній підтримці України та її відважних Збройних Сил. Це дозволить нам прискорити інтеграцію найсучасніших рішень у сфері штучного інтелекту в українські оборонні системи”, – зазначив Гундберт Шерф.

Компанія Helsing розробляє програмне забезпечення, інтегрує штучний інтелект (ШІ) в оборонні технології та співпрацює з найбільшими оборонними виробниками. В Україні Helsing працює з 2022 року.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.

У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.

У фінському місті Тампере закривають музей Леніна, який пропрацював 78 років.