Текіла та мескаль: найкорисніші алкогольні напої від дієтолога

Джерело: Forbes

За словами зареєстрованої дієтологині Меган Де Шатле те, який алкоголь ви обираєте безперечно може вплинути на негативні фізичні побічні ефекти.

“Це перше запитання, яке я задаю своїм пацієнтам: що вони п’ють і як часто. Як і з їжею, набагато здоровішим варіантом буде випити щось з одним інгредієнтом”, — сказала Де Шатле.

Вона зазначає, що багато хто може подумати, що текіла є найбезпечнішим вибором алкоголю, проте Рада з питань регулювання виробництва текіли (CRT) дозволяє включати в текілу добавки з маркуванням “100% агава”, за умови, що добавки складають 1% або менше від загальної рідини. 

Чотири найпоширеніші добавки – це сироп на основі цукру, гліцерин, екстракт дуба та карамельний барвник. Ці добавки не потрібно вказувати на пляшці.

Дієтолог зазначає, що цей факт обурює споживачів, які вважають, що дорога текіла не містить ні цукру, ні барвників. Також доведено, що солодкі спирти сприяють погіршенню похмілля, додатковому зневодненню та іншим фізичним наслідкам вживання алкоголю.

На відміну від текіли, добавки мескаля обов’язково маркуються. Мескаль — це традиційний для Мексики алкогольний напій зі збродженого соку агави та найпоширеніший різновид текіли. 

Згідно з мексиканськими урядовими регуляторами в Оахаці мескаль повинен бути виготовлений зі 100% агави, навіть у промислово розвинених умовах.

“Наявність цих чистих інгредієнтів дуже важлива. Коли я говорю про їжу, я дотримуюся такої самої позиції — чисті етикетки, ось що ви маєте шукати”, — сказала Де Шатле.

За її словами, при виборі напою також слід враховувати відсутність глютену в мескалі, який міститься в інших алкогольних напоях, таких як горілка.

“Багато людей не замислюються про глютен, зокрема в алкоголі. Коли у вас є чутливість і ви повинні бути обережними з цим, це стає дійсно важливим”, – зазначила дієтологиня.

Міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив, що цього року щонайменше шість областей потерпають від наслідків посухи.

27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.

27 липня прем’єр-міністерка Юлія Свириденко розповіла, що у перший тиждень роботи оновленого складу Кабміну розглянули кілька важливих напрямків роботи, зокрема в економічній та оборонній галузі.