Чим небезпечне вживання алкоголю в спеку: відповів лікар

Джерело: Newsweek

Спекотна погода спонукає людину посмакувати крижаним пивом або келихом вина, проте це може мати велику шкоду для організму, зокрема підвищується ризик серцевих нападів, раку товстої кишки і передчасного старіння.

За словами доктора Роберта Міллера, багато хто переконаний, що алкоголь має підвищений вплив на сонці, проте це не відповідає дійсності. Просто людина, яка полюбляє випивати на сонці, мало вживає води, тому відчуває симптоми зневоднення. І саме зневоднення може стати причиною більш високої концентрації алкоголю в крові, що посилює дію спиртних напоїв.

Інше не менш поширене твердження про алкоголь полягає в тому, що змішування напоїв несе шкоду для людини. Лікар підтвердив цю гіпотезу.

“Змішування напоїв у спеку може призвести до зневоднення та перегріву, тому що зрештою ви можете випити більше, ніж якби ви пили весь час щось одне”, – пояснив він.

Водночас фахівець зауважив, що висока температура повітря в парі з алкоголем підвищують ймовірність зневоднення організму, що в окремих випадках може бути небезпечно.

“Надмірне вживання алкоголю в умовах тривалого впливу сонячного тепла створює навантаження на багато систем і органів, зокрема на серцево-судинну систему, яка часто працює з більшим навантаженням для підтримки належного кровообігу”, – зазначив Міллер.

Також він додав, що перенапруження серця може спричинити збільшення частоти серцевих скорочень, що може відчуватися як прискорене серцебиття і навіть запаморочення у важких випадках.

Окрім того, фахівець попередив: алкоголь містить побічний продукт – ацетальдегід, який є відомим канцерогеном. Саме він підвищує ризик захворіти на рак стравоходу, товстої кишки, печінки.

Разом з тим, за словами Міллера, поєднання сонця і алкоголю вагомо старить шкіру людини. Сонячні промені шкодять зовнішньому вигляду нашої шкіри, викликаючи пігментацію і руйнування шкірних тканин, що призводить до передчасної появи зморшок. Подібно алкоголь викликає й зневоднення шкіри, що сприяє швидшій появі зморшок і тьмяному відтінку шкіри.

Утім, невелика доза алкоголю при спекотній погоді значної шкоди організму не завдасть, запевнив лікар.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Колишня міністерка закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, що залишила рідну країну після звинувачень у зв’язках із Росією, заявила, що остаточно переїхала до РФ.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.