Текіла та мескаль: найкорисніші алкогольні напої від дієтолога

Джерело: Forbes

За словами зареєстрованої дієтологині Меган Де Шатле те, який алкоголь ви обираєте безперечно може вплинути на негативні фізичні побічні ефекти.

“Це перше запитання, яке я задаю своїм пацієнтам: що вони п’ють і як часто. Як і з їжею, набагато здоровішим варіантом буде випити щось з одним інгредієнтом”, — сказала Де Шатле.

Вона зазначає, що багато хто може подумати, що текіла є найбезпечнішим вибором алкоголю, проте Рада з питань регулювання виробництва текіли (CRT) дозволяє включати в текілу добавки з маркуванням “100% агава”, за умови, що добавки складають 1% або менше від загальної рідини. 

Чотири найпоширеніші добавки – це сироп на основі цукру, гліцерин, екстракт дуба та карамельний барвник. Ці добавки не потрібно вказувати на пляшці.

Дієтолог зазначає, що цей факт обурює споживачів, які вважають, що дорога текіла не містить ні цукру, ні барвників. Також доведено, що солодкі спирти сприяють погіршенню похмілля, додатковому зневодненню та іншим фізичним наслідкам вживання алкоголю.

На відміну від текіли, добавки мескаля обов’язково маркуються. Мескаль — це традиційний для Мексики алкогольний напій зі збродженого соку агави та найпоширеніший різновид текіли. 

Згідно з мексиканськими урядовими регуляторами в Оахаці мескаль повинен бути виготовлений зі 100% агави, навіть у промислово розвинених умовах.

“Наявність цих чистих інгредієнтів дуже важлива. Коли я говорю про їжу, я дотримуюся такої самої позиції — чисті етикетки, ось що ви маєте шукати”, — сказала Де Шатле.

За її словами, при виборі напою також слід враховувати відсутність глютену в мескалі, який міститься в інших алкогольних напоях, таких як горілка.

“Багато людей не замислюються про глютен, зокрема в алкоголі. Коли у вас є чутливість і ви повинні бути обережними з цим, це стає дійсно важливим”, – зазначила дієтологиня.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Колишня міністерка закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, що залишила рідну країну після звинувачень у зв’язках із Росією, заявила, що остаточно переїхала до РФ.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.