Телеграм використовують як «підпільні ринки даних» злочинні групи Південно-Східної Азії
Джерело: Reuters
Згідно зі звітом Управління ООН з наркотиків та злочинності (UNODC), впливові злочинні угруповання в Південно-Східній Азії активно використовують месенджер Telegram для здійснення широкомасштабної незаконної діяльності.
За даними UNODC, у Telegram потрапляють зламані дані, зокрема дані кредитних карток, паролі та історії переглядів в браузері, які відкрито продаються на каналах із мінімальною незначною модерацією.
Окрім того, в месенджері активно поширюються інструменти, які використовуються для кіберзлочинності, в тому числі так звані підробні зображення (deepfake), які використовують для шахрайства, і шкідливе ПЗ для викрадення даних, а неліцензійні криптовалютні біржі пропонують послуги з відмивання грошей.
Зазначається, що існують “переконливі докази того, що підпільні ринки даних переміщуються в Telegram, а продавці активно шукають можливість працювати з транснаціональними організованими злочинними угрупованнями, які знаходяться в Південно-Східній Азії”.
Як йдеться у звіті, Південно-Східна Азія стала головним центром індустрії, яка використовує шахрайські схеми, націлені на жертв по всьому світу і приносить від 27,4 до 36,5 мільярда доларів щорічно. Багато з них є китайськими синдикатами, які працюють з укріплених центрів, укомплектованих працівниками, які стали жертвами торгівлі людьми.
- Через останні події на Близькому Сході, зокрема в Ізраїлі, Лівані та Ірані, месенджер Telegram зазнав “небаченого навантаження”, що призвело до збоїв на платформі.
В Одеському зоопарку леопард напав на людину. Тварину застрелили.
У Ростовській області Росії почали обмежувати роботу мобільного інтернету та зв’язку “з метою безпеки”.
Російське військове командування відправило комісію в 1196-й мотострілецький полк, розташований на території окупованої Херсонщини.
Намагання Росії зміцнити свою військову базу на сході Лівії, після повалення режиму Асада у Сирії, зіштовхуються зі спротивом з боку лівійського уряду.
Вчора, 20 грудня, Рада директорів Міжнародного валютного Фонду затвердила шостий перегляд програми “Механізм розширеного фінансування” (EFF), що дає Україні доступ до приблизно 1,1 млрд доларів.