Телескоп James Webb показав фото невидимого кільця Урану із його супутниками

Джерело: NASA

Космічний телескоп James Webb надав нові зображення Урану за допомогою інфрачервоних фільтрів. Завдяки ним вдалося показати його супутники і невидиме кільце.

Інфрачервоні фільтри вчені використовують для вивчення космічного простору. Команда, яка працювала над знімками, виявила “дивний і динамічний крижаний світ, що містить захопливі атмосферні особливості”.

На фотографіях видно кільця, що оточують Уран, включаючи “невловне кільце Зета” та слабке внутрішнє кільце. Також видно північну полярну хмарну шапку та білу пляму біля центру.

Фото: NASA / ESA / CSA

На зображенні вдалося зафіксувати 14 із 27 супутників Урана – Оберона, Титанію, Умбріель, Джульєтту, Пердіту, Розалінду, Пака, Белінду, Дездемону, Крессиду, Аріель, Міранду, Б’янку і Порцію.

На Урані знаходиться величезна кількість льоду та він обертається під кутом приблизно 98 градусів, занурюючи протилежний бік в екстремальний холод і темряву на чверть уранового року. Урановий рік триває близько 84 земних років, тому за земним календарем темна сторона планети переживає 21-річну зиму.

Фото: NASA / ESA / CSA

Міжнародний кримінальний суд (МКС) оголосив про намір подати ордери на арешт лідерів ХАМАСу та прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху. Причиною назвали воєнні злочини та злочини проти людяності, пов’язані з подіями 7 жовтня та війною в Газі.

Американський актор Дебні Коулмен, відомий ролями у фільмах “З дев’ятої до п’ятої” та “Тутсі”, помер у віці 92 років.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

У неділю, 19 травня, гелікоптер, на борту якого перебував президент Ірану Ібрагім Раїсі, зазнав аварії. Невдовзі стало відомо, що внаслідок авіакатастрофи загинули всі пасажири. Світові лідери висловив свої співчуття у зв’язку із загибеллю Раїсі.

Цього тижня українці можуть насолоджуватися теплою погодою. Очікується підвищення температур до +20…+27 градусів, але в деяких регіонах разом зі спекою прийдуть і опади.