Телескопи James Webb та Hubble зробили «найяскравіший знімок Всесвіту»

Джерело: NASA

Телескопи James Webb та Hubble, об’єднавши свої зусилля, створили знімок галактичного кластера MACS0416, розташованого на відстані 4,3 мільярда світлових років від нас.

Як пояснили в агентстві, зображення поєднує інфрачервоний і видимий колір, завдяки чому воно стало найповнішим знімком Всесвіту, отриманим на даний момент.

При цьому зазначається, що MACS0416 – це кілька скупчень галактик, які зіштовхнулися та утворили один гігантський кластер.

На знімку є багато деталей, які можна вловити тільки при об’єднанні потужності обох телескопів. Відтак, на нього потрапило безліч галактик за межами кластера, а також безліч джерел світла, що змінюються з часом, ймовірно, через ефект гравітаційного лінзування.

Фото: NASA

Для створення зображення найкоротші довжини хвиль світла зазвичай позначалися синім кольором, найдовші хвилі – червоним, а проміжні – зеленим. Кольори дають уявлення про відстань до галактик.

Зокрема сині галактики знаходяться відносно близько, часто в них спостерігається інтенсивне зореутворення, яке може спостерігати Hubble. Більш червоні галактики розташовані далі, їх виявляє James Webb.

Цікаво, що деякі галактики видаються дуже червоними, тому що вони містять велику кількість космічного пилу, який має тенденцію поглинати сині кольори.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.