Температура повітря буде вищою за норму: Укргідрометцентр поділився кліматичною характеристикою жовтня

Джерело: Укргідрометцентр

За даними синоптиків, в Україні середньомісячна температура жовтня 2023 року буде вищою за норму. Водночас кількість опадів – у межах норми.

Зазначається, що у другий осінній місяць середня місячна температура коливатиметься від +7 до +13 градусів, що на 1-1,5 градуса вище за норму.

Щодо опадів, то очікується 31-67 мм, а у Карпатах – 77-101 мм. Ці показники – у межах норми.

Водночас, згідно з показниками, середня місячна температура України у жовтні повинна складати +6…+13 градусів, у Карпатах – від +4 до +5 градусів.

Абсолютний максимум температури +26…– +34 градуси, у Криму – до +35 градусів, в гірських районах місцями +20…+21 градус тепла.

Абсолютний мінімум температури зафіксовано на позначці – 4…-16 градусів, в північних, центральних, східних областях та в Карпатах місцями -17…-23 градусів морозу, на півдні Криму – 0…-3 градусів морозу.

Середня місячна кількість опадів в Україні у жовтні складає 29-54 мм, місцями в Карпатах та горах Криму 64-84 мм, у більшості районів Закарпаття 86-108 мм, на високогір’ї Карпат – до 129 мм.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.