Темпи мобілізації зросли, знижувати призовний вік поки що не потрібно — речник Міноборони

Джерело: NV

Дмитро Лазуткін, речник Міністерства оборони, розповів що поки що не потрібно знижувати мобілізаційний вік, адже в Україні зросли темпи мобілізації.

“Зараз темпи мобілізації зросли. Ми маємо показники, які суттєво відрізняються від тих, які були наприкінці зими або на початку весни. Головне, щоб цей темп не було втрачено, і щоб дійсно відбувалося системне поповнення. 4,6 млн військовозобов’язаних оновили свої дані. Це свідчить вже про те, що є база, з якою можна працювати” – каже речник.

Він стверджує, що дані оновили значно більше військовозобов’язаних, ніж потрібно війську.

“Нині кількість тих, хто оновив свої військово-облікові дані, значно перевищує потреби війська на тепер. Тож, станом на зараз, гострої необхідності у зниженні мобілізаційного віку немає. Але ситуація на війні залежить від багатьох чинників, і це може змінюватися. Наразі ми не бачимо такої необхідності”.

Натомість офіцер розвідки бригади “Рубіж” НГУ Віталій Литвин заявив, що на фронті бракує солдатів, тож потрібно знижувати мобілізаційний вік.

“У 22 роки вже можна мобілізовувати. Таке становище склалося через брак особового складу у військах”, – сказав він. 

  • Протягом травня та червня рівень мобілізації в Україні зріс більш ніж удвічі порівняно з попередніми двома місяцями. Про це заявили в Міністерстві оборони України, однак точних чисел не надали.
  • В Україні за планом тривають мобілізаційні заходи, але всередині держави не вистачає майданчиків для підготовки мобілізованих.
  • Секретар комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко повідомив, що станом на сьогодні у Збройних силах уже служать 3,8 тисячі ув‘язнених. Дехто з них зазнав поранення, є й ті, котрі загинули, боронячи країну.

Станом на 16:00 в п’ятницю, 4 жовтня, найгарячішими на фронті залишаються Курахівський, Куп’янський та Покровський напрямки. На цей час кількість бойових зіткнень зросла до 79. 

Окупанти в Мелітополі викрали подружжя Тетяни і Олега Плачкових. Пів року донька не знала, де її батьки. Згодом виявилось, що Тетяна  в комі. Вона померла, не дочекавшись дозволу вивезти її в українську лікарню. Зараз донька намагається знайти батька.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко в інтервʼю італійській газеті Il Foglio пояснив, чому потрібно зняти заборону на ракетні удари по території РФ. Разом з цим він закликав європейських партнерів виділяти більше на оборонні потреби України.

За інформацією місцевої влади, станом на 4 жовтня російські військові знаходяться за 7 км від околиць Покровська, що на Донеччині. Через російські обстріли пошкоджено або знищено близько 80% критичної інфраструктури.

За даними Sinoptik.ua, погода на вихідних буде мінливою і неоднорідною, але опади можливі в більшості…