«Тепер, коли минув рік, пам’ять про подвиг затерлася, з родинами не церемоняться», – Даниленко про поховання героїв «Азовсталі»
Повідомляє Тетяна Даниленко в Facebook
Українська тележурналістка Тетяна Даниленко розповіла, що вже понад рік рідні не можуть поховати героїв, які боронили Маріуполь.
“Батьки й дружини більше року не можуть поховати своїх синів, чоловіків. Тіла в морзі. У когось – прах у крематорії, який вже не може зберігатися безкоштовно”, – зазначено в повідомленні.
Тетяна вказала, що рік тому родинам обіцяли, що для загиблих на “Азовсталі” створять меморіальний комплекс. Патронатна служба полку “Азов” виступила з ініціативою поховати захисників на пагорбі, де зараз розташоване Співоче поле.
В процесі дискусій з урядом та КМДА з’являлися різні інші варіанти – Лиса гора, розширення Берковецького кладовища, зрештою, Верховна Рада проголосувала за створення військового кладовища у Биківні – поруч із полеглими жертвами радянських репресій. Биківня стала компромісом між усіма.
“Із вчорашньої зустрічі з Лапутіною сім’ї (захисників – ред.) “Азовсталі” дізналися, що все перегралося. Мінвет виступає за те, щоб захисників Маріуполя поховали в селі Гатне Фастівського району Київської області. Чому і на яких підставах? Міністр не уточнила”, – вказала Даниленко.
У дописі зазначено, що заяви міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної звучали так: “Та ви просто хочете похайпувати”, “Син моєї доньки похований у селі і нічого страшного”.
Даниленко нагадала, яким важливим був подвиг героїв Маріуполя для України.
“Маріуполь дав час українській армії підготуватися до переможних битв – протягом весни-2022 росіяни гатили по місту з усього найпотужнішого, що мали. Бої за місто – один із найстрашніших епізодів в історії війн в принципі. Ніхто з античних часів і по сьогодні не воював у повній облозі 86 днів”.
У дописі Даниленко також написала, що Юлія Лапутіна дорікає та “відкрито знущається” з родин загиблих захисників.
“Тепер, коли минув рік, пам’ять про подвиг затерлася, з родинами не церемоняться. Профільна чиновниця дорікає сім’ям героїв, що вони просто не хочуть забрати тіла, поховати в своїх селах і не турбувати цілого міністра… Складно передати словами моральний стан родин, з яких настільки цинічно й відкрито знущаються”.
- Вперше після полону: Денис «Редіс» Прокопенко зустрівся з особовим складом «Азову».
- Сполучені Штати не знають мотивів президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана щодо рішення повернути до України командирів Маріупольського гарнізону, а саме командирів “Азова” та 36-ї окремої бригади морської піхоти.
У Москві розпочався демонтаж двох Z-інсталяцій біля посольства США. Робітники почали розбір конструкцій, серед яких панно з написом “Мы вместе” у кольорах російського прапора, та один із символів повномасштабної російської агресії проти України – ZVO.
Міноборони допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України наземний роботизований комплекс “Лють” українського виробництва, призначений для виконання широкого спектра завдань у складних умовах. Зокрема, для ведення спостереження та вогневої підтримки дій наших підрозділів.
14 березня президент Володимир Зеленський надав українському пілоту F-16 Олексію Месю звання Героя України посмертно.
Канцлер ФРН Олаф Шольц спільно з президентом Франції Емманюелем Макроном пообіцяли Україні подальшу військову підтримку після оприлюднення результатів телефонної розмови Дональда Трампа з Путіним.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 березня. Загалом від початку цієї доби відбулося 120 бойових зіткнень.