«Тепер, коли минув рік, пам’ять про подвиг затерлася, з родинами не церемоняться», – Даниленко про поховання героїв «Азовсталі»

Повідомляє Тетяна Даниленко в Facebook

Українська тележурналістка Тетяна Даниленко розповіла, що вже понад рік рідні не можуть поховати героїв, які боронили Маріуполь.

“Батьки й дружини більше року не можуть поховати своїх синів, чоловіків. Тіла в морзі. У когось – прах у крематорії, який вже не може зберігатися безкоштовно”, – зазначено в повідомленні.

Тетяна вказала, що рік тому родинам обіцяли, що для загиблих на “Азовсталі” створять меморіальний комплекс. Патронатна служба полку “Азов” виступила з ініціативою поховати захисників на пагорбі, де зараз розташоване Співоче поле.

В процесі дискусій з урядом та КМДА з’являлися різні інші варіанти – Лиса гора, розширення Берковецького кладовища, зрештою, Верховна Рада проголосувала за створення військового кладовища у Биківні – поруч із полеглими жертвами радянських репресій. Биківня стала компромісом між усіма.

“Із вчорашньої зустрічі з Лапутіною сім’ї (захисників – ред.) “Азовсталі” дізналися, що все перегралося. Мінвет виступає за те, щоб захисників Маріуполя поховали в селі Гатне Фастівського району Київської області. Чому і на яких підставах? Міністр не уточнила”, – вказала Даниленко.

У дописі зазначено, що заяви міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної звучали так: “Та ви просто хочете похайпувати”, “Син моєї доньки похований у селі і нічого страшного”.

Даниленко нагадала, яким важливим був подвиг героїв Маріуполя для України.

“Маріуполь дав час українській армії підготуватися до переможних битв – протягом весни-2022 росіяни гатили по місту з усього найпотужнішого, що мали. Бої за місто – один із найстрашніших епізодів в історії війн в принципі. Ніхто з античних часів і по сьогодні не воював у повній облозі 86 днів”.

 У дописі Даниленко також написала, що Юлія Лапутіна дорікає та “відкрито знущається” з родин загиблих захисників.

“Тепер, коли минув рік, пам’ять про подвиг затерлася, з родинами не церемоняться. Профільна чиновниця дорікає сім’ям героїв, що вони просто не хочуть забрати тіла, поховати в своїх селах і не турбувати цілого міністра… Складно передати словами моральний стан родин, з яких настільки цинічно й відкрито знущаються”.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.