Tesla подала позов проти Євросоюзу через мита на електромобілі з Китаю

Джерело: The Guardian

Компанія Tesla подала позов до суду Європейського Союзу (CJEU) через тарифи блоку на імпорт електромобілів з Китаю.

Як розповіли у виданні, CJEU опублікував на своєму сайті підтвердження позову, поданого дочірньою компанією Tesla у Шанхаї, не надавши додаткових деталей.

Примітно, що позов Tesla слідує за аналогічними позовами, поданими німецькою компанією BMW та кількома китайськими автовиробниками.

У жовтні ЄС запровадив антисубсидійні мита до 7,8% для Tesla і до 35,3% на імпорт інших китайських електромобілів, вироблених іншими автовиробниками.

За даними агенції, антисубсидійні тарифи були введені після розслідування ЄС, розпочатого 2023 року, щодо несправедливої підтримки Китаєм своєї електромобільної галузі. Брюссель виявив, що автовиробники отримували вигоду від пільгових кредитів, дешевих земельних угод і субсидій для постачальників, таких як виробники сталі.

Tesla отримала найнижчий тариф після того, як індивідуальна перевірка ЄС з’ясувала, що компанія мала найменший обсяг підтримки від китайського уряду.

Справа проти Європейської комісії буде розглядатися у Суді загальної юрисдикції (General Court), тоді як вирок може бути оскаржений у CJEU. Процес може зайняти до 18 місяців.

Ізраїльсько-німецький комік Шахак Шапіра висміяв Будапештський меморандум, за яким Україна відмовилась від ядерної зброї у 1994 році.

В одній з приватних стоматологій Києва під час лікування зубів помер 7-річний хлопчик.

Результати опитування The Guardian показали, що кожен п’ятий американець планує назавжди відмовитись від компаній, які змінили свою політику відповідно до вимог президента США Дональда Трампа.

Найбільші військові держави Європи, що входять до НАТО, розробляють плани щодо поступового взяття на себе більшої відповідальності за оборону континенту замість США.

Журналісти “Голосу Америки” та їхні профспілки подали до суду на адміністрацію Трампа, заявивши, що закриття інформаційних агентств, які фінансуються США, порушує право працівників на свободу слова, передбачене конституцією Сполучених Штатів.