The New York Times назвали вареники «руськими пирогами»: реакція користувачів та Клопотенка

Джерело: The New York Times

Американське видання The New York Times опублікувало анонс кулінарної статті, де назвали вареники “руськими пирогами”.

“За цим рецептом руські пироги з начинкою з картоплі та сиру можна  приготувати з продуктів, які є на кухні”, – йдеться в повідомленні.

Деяких користувачів обурило, що українські вареники назвали “руськими”:

“Це українські вареники і це не “руські пироги”. Так само, як і з борщем – цілком українською стравою”, – прокоментувала допис користувачка Victoria Voytsitska.

“Продовжуйте, і Бургер скоро теж буде “руським””, – зазначив користувач Denis Gursky.

“Пироги – це польська страва. А на фото це українські вареники. Обидва абсолютно НЕ руські! І, до речі, NYT це не перший раз, коли ви робите цю помилку. Можливо, вам краще підтвердити інформацію, яку ви публікуєте?” – зазначив Denys Nadtochyi.

Український ресторатор та кулінарний експерт Євген Клопотенко також відреагував на допис NYT.

“”Руські пироги” походить від слова Русь (Київська Русь – сучасна Україна). Так що їх ім’я підходить. Це українська національна страва. Але інша справа назва “росія”, бо вони її взяли від слова русь, тож вкрали в українців (як і багато іншого вкрали, це їхня національна традиція)”, – написав Клопотенко.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.

Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.