The New York Times назвали вареники «руськими пирогами»: реакція користувачів та Клопотенка

Джерело: The New York Times

Американське видання The New York Times опублікувало анонс кулінарної статті, де назвали вареники “руськими пирогами”.

“За цим рецептом руські пироги з начинкою з картоплі та сиру можна  приготувати з продуктів, які є на кухні”, – йдеться в повідомленні.

Деяких користувачів обурило, що українські вареники назвали “руськими”:

“Це українські вареники і це не “руські пироги”. Так само, як і з борщем – цілком українською стравою”, – прокоментувала допис користувачка Victoria Voytsitska.

“Продовжуйте, і Бургер скоро теж буде “руським””, – зазначив користувач Denis Gursky.

“Пироги – це польська страва. А на фото це українські вареники. Обидва абсолютно НЕ руські! І, до речі, NYT це не перший раз, коли ви робите цю помилку. Можливо, вам краще підтвердити інформацію, яку ви публікуєте?” – зазначив Denys Nadtochyi.

Український ресторатор та кулінарний експерт Євген Клопотенко також відреагував на допис NYT.

“”Руські пироги” походить від слова Русь (Київська Русь – сучасна Україна). Так що їх ім’я підходить. Це українська національна страва. Але інша справа назва “росія”, бо вони її взяли від слова русь, тож вкрали в українців (як і багато іншого вкрали, це їхня національна традиція)”, – написав Клопотенко.

Американські нафтовидобувні компанії навряд чи повернуться до Росії після завершення війни РФ проти України через понесені збитки, заявив засновник Continental Resources Гарольд Гемм, еотрий фінансував передвиборчу кампанію президента США Дональда Трампа.

Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.

23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.

Коли російські війська стрімко зайшли в українські міста та села на початку 2022, більшість українців не встигли виїхати на підконтрольну територію. Відтак сотні тисяч громадян опинилися відірваними від нормального життя — без зв’язку й роботи, під постійним тиском окупантів, які продовжують вести тихий терор в окупації з викраденнями й стратами цивільних.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про ймовірний розстріл військовополонених десантників на Курському напрямку. Омбудсмен вже звернувся до ООН та Червоного Хреста.