The New York Times назвали вареники «руськими пирогами»: реакція користувачів та Клопотенка
Джерело: The New York Times
Американське видання The New York Times опублікувало анонс кулінарної статті, де назвали вареники “руськими пирогами”.
“За цим рецептом руські пироги з начинкою з картоплі та сиру можна приготувати з продуктів, які є на кухні”, – йдеться в повідомленні.
Деяких користувачів обурило, що українські вареники назвали “руськими”:
“Це українські вареники і це не “руські пироги”. Так само, як і з борщем – цілком українською стравою”, – прокоментувала допис користувачка Victoria Voytsitska.
“Продовжуйте, і Бургер скоро теж буде “руським””, – зазначив користувач Denis Gursky.
“Пироги – це польська страва. А на фото це українські вареники. Обидва абсолютно НЕ руські! І, до речі, NYT це не перший раз, коли ви робите цю помилку. Можливо, вам краще підтвердити інформацію, яку ви публікуєте?” – зазначив Denys Nadtochyi.
Український ресторатор та кулінарний експерт Євген Клопотенко також відреагував на допис NYT.
“”Руські пироги” походить від слова Русь (Київська Русь – сучасна Україна). Так що їх ім’я підходить. Це українська національна страва. Але інша справа назва “росія”, бо вони її взяли від слова русь, тож вкрали в українців (як і багато іншого вкрали, це їхня національна традиція)”, – написав Клопотенко.
- Популярне американське видання опублікувало статтю про зниження зацікавленості українців у телемарафоні “Єдині новини”. Стаття під назвою “Це державна пропаганда”: українці уникають теленовин через затягування війни” була опублікована в The New York Times.
- Книжка “Хто зробить сніг” Мар’яни Прохасько та Тараса Прохаська потрапила у рейтинг найкращих книг для дітей та підлітків 2023 року за версією The New York Times.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.