The New York Times опублікувало статтю про втому українців від телемарафону «Єдині новини»

Джерело: The New York Times

Популярне американське видання опублікувало статтю про зниження зацікавленості українців у телемарафоні “Єдині новини”. Стаття під назвою “Це державна пропаганда”: українці уникають теленовин через затягування війни” була опублікована в The New York Times.

З початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році українці мали основне джерело теленовин — цілодобову трансляцію, яка включала зображення бойових дій, роботи медиків та зусиль політичних лідерів за кордоном.

Телемарафон спочатку вважався ключовим інструментом інформаційної війни й протидії російській дезінформації. Проте через майже два роки війни глядачі втомилися від марафону, який почали сприймати як пропагандистський рупор уряду.

Глядачі скаржаться на те, що програма надто оптимістично зображує військові події, ігноруючи тривожні моменти та зменшення підтримки України з боку Заходу.

За інформацією NYT, аудиторія та довіра до телемарафону значно знизились. Експерти вважають це ознакою розчарування в уряді через ситуацію на фронті. Багато глядачів перейшли до перегляду реаліті-шоу та розважальних програм.

За словами Олександра Богуцького, гендиректора StarLightMedia, телемарафон фінансується на 40% урядом і був започаткований указом президента. Колишній міністр культури та інформації України Олександр Ткаченко взяв участь у нарадах з координації новин.

Також зазначається, що телемарафон перетворився на піар-акцію для президента Зеленського. За словами Світлани Остапи, заступниці головного редактора “Детектор медіа”, аудиторія телемарафону знизилася з 40% в березні 2022 року до 10% на сьогодні.

Зменшення загрози російського поглинання змусило багатьох вважати патріотичний підтекст програми перебільшеним, як пише видання.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Станом на ранок 29 травня, всього за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Є загиблі та поранені.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету у Харкові 25 травня збільшилась кількість загиблих.

Колишній президент США Дональд Трамп під час зустрічі з донорами зробив кілька гучних заяв, зокрема сказав, що “бомбив би Москву, якби Росія вторглась в Україну”.