Українські телеканали можуть змінити формат єдиного телемарафону – Мінкульт
Джерело: Ростислав Карандєєв в інтерв’ю Українському радіо
Українські телеканали нині мають намір розглянути можливість зміни формату загальнонаціонального марафону “Єдині новини”, поінформував тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Насичення інформаційного простору новинами, меседжами – це, звичайно, добра справа, всі журналісти мають змогу готувати продукти різного спрямування. Але є позиції, які є вкрай актуальними. І марафон досяг цієї мети, коли до громадян України надходила необхідна, важлива, оперативна інформація про події в країні. Життя йде, змінюються і наше бачення, і формати, запрацювала економіка, з’явилися рекламодавці. Сьогодні телеканали розглядають можливість зміни цього формату, – пояснив Карандєєв.
Зауважується, що мовиться передусім про основні телеканали України, які мають найбільшу аудиторію, для яких теж важливим є внесення нових форм, нових форматів. Він зауважив, що, ймовірно, найближчим часом такі пропозиції випрацюють. Додавши, що консолідованим рішенням, яким раніше погодили запровадження “Єдиних новин”, внесуть зміни в цей формат.
Глава відомства зазначив, що наразі держава сприяє фінансовій реалізації цього проєкту, “покриваючи витрати, які здійснюють телеканали для забезпечення всіх громадян України важливою інформацією, яка нам необхідна для прийняття важливих рішень”.
Одначе, акцентував, що, на його думку, робота телемарафону в нинішньому вигляді була “надзвичайно актуальною” на першому етапі повномасштабної війни.
Додамо, ввечері 31 грудня 2023 року у межах національного телемарафону розповіли про передбачення Ванги на 2024 рік. З початку повномасштабного вторгнення функціонування марафону, створеного для достовірного інформування населення, коштував платникам податків 1,12 млрд.
Зауважимо, за даними видання “Наші гроші”, загальна сума, яку під час вторгнення державні “МПІУ” і телеканал “Рада” заплатили виробникам контенту для телемарафону, сягнула вже 1,12 млрд грн.
Раніше глава фракції “ЄС” Петро Порошенко зазначив, що “Єдиний марафон” коштує бюджету понад 2 млрд гривень, що дорівнює бюджету однієї бригади.
Натомість Секретар РНБО Олексій Данілов відповів, коли завершиться національний телемарафон “Єдині новини”. За його словами, це відбудеться лише після закінчення російсько-української війни.
Нагадаємо, згідно з опитуванням КМІС, за період з травня 2022 року до жовтня 2023 року знизилась довіра до телемарафону “Єдині новини”: з 69% до 48%.
- 21 грудня голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив, що має намір звернутися з запитами до Рахункової та Аудиторської палат стосовно ефективності використання коштів, котрі виділили з бюджету на телемарафон “Єдині новини UA разом”.
- Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк зазначив, що не бачить підстав для припинення телевізійного марафону “Єдині новини”, оскільки він створювався для транслювання повномасштабного вторгнення Росії, яке ще не припинилося.
- Очільник комітету Верховної Ради з питань свободи слова, нардеп Ярослав Юрчишин заявив, що не ініціюватиме закриття єдиного телемарафону. Водночас він вважає, що телемарафон може “не пережити” наступний рік, якщо не стане якіснішим.
Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.
14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.
З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.
У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.
15 грудня шість років тому постала Православна Церква України. Пʼятий президент Петро Порошенко показав історичні світлини Собору.