The Times заявило, що Україна може за кілька місяців створити ядерну бомбу. У МЗС відповіли

Джерело: The Times

Україна протягом кількох місяців може створити елементарну ядерну бомбу, якщо Дональд Трамп після вступу на посаду президента США зупинить військову допомогу Києву, свідчить документ, підготовлений для українського Міноборони. Автором доповіді The Times називає завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Іжака.

У документі мовиться, що Україна могла б швидко розробити ядерну зброю на основі плутонію, використовуючи технологію, схожу на ту, що застосовувалася при створенні бомби “Товстун”. Саме цю бомбу США скинули на японське місто Нагасакі 9 серпня 1945 року. У звіті зазначено, що створення аналогічної зброї “не становить великої складності через 80 років”.

Враховуючи нинішні умови, Україна не має можливості будувати та експлуатувати масштабні об’єкти для збагачення урану, тому, як зазначається у звіті, країна могла б використовувати плутоній, отриманий із відпрацьованих паливних стрижнів на АЕС.

Зауважується, що потужність української ядерної бомби склала б близько десятої частини потужності “Товстуна”, що цілком достатньо для знищення російської авіабази чи військового, промислового чи логістичного об’єкта.

Своєю чергою, речник МЗС Георгій Тихий заявив, що Україна дотримується ДНЯЗ.

Ми не володіємо, не розробляємо і не маємо наміру створювати ядерну зброю. Україна тісно співпрацює з МАГАТЕ і є повністю прозорою для її моніторингу, що виключає використання ядерних матеріалів у військових цілях, – наголосив Тихий.

Зауважимо, нещодавно президент Володимир Зеленський заперечив, що Україна готується створити ядерну зброю. Про це глава держави сказав на пресконференції з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в Брюсселі.

Раніше німецьке видання Bild опублікувало статтю про те, що влада України розглядає можливість відновлення запасів ядерної зброї. Своєю чергою, радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин назвав заяву “нісенітницею”, пояснивши, що неможливо відновити запаси за кілька тижнів.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.