The Washington Post: український військовий координував атаку на газопровід Nord Stream
Джерело: The Washington Post
За словами офіційних осіб в Україні та в інших країнах Європи колишній виконувач обов’язків командира однієї з частин Сил спеціальних операцій Роман Червінський був невіддільною частиною диверсійної операції та координував атаку на газопровід Nord Stream.
Зазначають, що колишній начальник 5-го управління Департаменту контррозвідки СБУ Червінський зіграв центральну роль у вибуху газопроводу Nord Stream минулого року.
Повідомляють, що Червінський діяв не сам і не планував операції, проте отримував накази від більш високопоставлених чиновників.
Через свого адвоката Червінський заперечив будь-яку причетність до диверсії на трубопроводах.
“Всі припущення про мою причетність до атаки на Nord Stream поширюються російською пропагандою без жодних підстав”, — сказав Червінський у письмовій заяві The Washington Post і Der Spiegel.
ДОВІДКОВО. 27 вересня у морському управлінні Швеції попередили про два витоки на газопроводі “Північний потік” у водах Швеції та Данії. У той же день шведська поліція розпочала розслідування у зв’язку з витоками газу з російського трубопроводу “Північний потік” та кваліфікувала цей інцидент як можливу диверсію. Правоохоронці Швеції кваліфікували витоки з газопроводу Nord Stream як “грубу диверсію”.
Зауважимо, Польщу, як і Україну, розглядали як можливого організатора вибухів, які пошкодили газопроводи Nord Stream на дні Балтійського моря. Натомість влада країни відкинула подібні припущення.
При цьому відомо, що судно “Андромеда”, яке виступало ключовою фігурою в межах розслідування вибухів на газопроводах Nord Stream, орендувала польська туристична агенція, власниками якої є українці.
- Шведське розслідування підривів на газопроводах “Північні потоки” знаходиться на “делікатному” етапі, і прокурор сподівається вирішити, чи висувати будь-які звинувачення до кінця цього року.
- 27 вересня Кремль звинуватив США та Британію в організації підводних вибухів на газопроводах Nord Stream у Балтійському морі минулого року.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.
Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.
В Інституті вивчення війни відреагували на страту українських військових, зазначивши, що російські командири підтримують такі страти, що є явним порушенням міжнародного права.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 22 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 207 бойових зіткнень.
За даними аналітиків, Кремль розширює програму популяризації служби в армії серед молоді, в тому числі й на тимчасово окупованих територіях України, з метою довгострокових військових дій в Україні та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними країнами.