The Washington Post: український військовий координував атаку на газопровід Nord Stream

Джерело: The Washington Post
За словами офіційних осіб в Україні та в інших країнах Європи колишній виконувач обов’язків командира однієї з частин Сил спеціальних операцій Роман Червінський був невіддільною частиною диверсійної операції та координував атаку на газопровід Nord Stream.
Зазначають, що колишній начальник 5-го управління Департаменту контррозвідки СБУ Червінський зіграв центральну роль у вибуху газопроводу Nord Stream минулого року.
Повідомляють, що Червінський діяв не сам і не планував операції, проте отримував накази від більш високопоставлених чиновників.
Через свого адвоката Червінський заперечив будь-яку причетність до диверсії на трубопроводах.
“Всі припущення про мою причетність до атаки на Nord Stream поширюються російською пропагандою без жодних підстав”, — сказав Червінський у письмовій заяві The Washington Post і Der Spiegel.
ДОВІДКОВО. 27 вересня у морському управлінні Швеції попередили про два витоки на газопроводі “Північний потік” у водах Швеції та Данії. У той же день шведська поліція розпочала розслідування у зв’язку з витоками газу з російського трубопроводу “Північний потік” та кваліфікувала цей інцидент як можливу диверсію. Правоохоронці Швеції кваліфікували витоки з газопроводу Nord Stream як “грубу диверсію”.
Зауважимо, Польщу, як і Україну, розглядали як можливого організатора вибухів, які пошкодили газопроводи Nord Stream на дні Балтійського моря. Натомість влада країни відкинула подібні припущення.
При цьому відомо, що судно “Андромеда”, яке виступало ключовою фігурою в межах розслідування вибухів на газопроводах Nord Stream, орендувала польська туристична агенція, власниками якої є українці.
- Шведське розслідування підривів на газопроводах “Північні потоки” знаходиться на “делікатному” етапі, і прокурор сподівається вирішити, чи висувати будь-які звинувачення до кінця цього року.
- 27 вересня Кремль звинуватив США та Британію в організації підводних вибухів на газопроводах Nord Stream у Балтійському морі минулого року.
Росія вже вичерпала радянські запаси озброєння. Згідно зі звітом Київського економічного інституту (KSE), потік військової техніки зі складів РФ на передову впав до рівня, що був до 2022 року.
28 липня президент Володимир Зеленський підписав закон, котрий зокрема збільшує чисельність співробітників Служби безпеки України.
Сьогодні, 28 липня, в Україні вперше відзначають День скорботи і вшанування памʼяті тих, хто загинув у полоні, був закатований або страчений російськими окупантами. Дата невипадкова – у ніч з 28 на 29 липня 2022 року Росія вчинила один з найбільш жорстоких воєнних злочинів, обстрілявши колонію в окупованій Оленівці, де утримували українських військовополонених. У результаті загинули десятки оборонців “Азовсталі”. Влада, армія та силові структури заявляють: памʼятаємо, не пробачимо – і вимагаємо справедливості.
Жителі тимчасово окупованих міст – Донецька, Мелітополя, Луганська, Севастополя, Сімферополя, Бахчисарая та Генічеська – долучилися до тихої акції памʼяті на честь загиблих внаслідок теракту в Оленівці.
Станом на ранок 28 липня – це вже 1251-й день повномасштабної війни. Росія продовжує активно атакувати, використовуючи чисельну перевагу у живій силі та техніці. За минулу добу зафіксовано 158 боєзіткнень на різних напрямках фронту. Українські захисники утримують позиції й завдають ворогу відчутних втрат.