The Washington Post: український військовий координував атаку на газопровід Nord Stream

Джерело: The Washington Post

За словами офіційних осіб в Україні та в інших країнах Європи колишній виконувач обов’язків командира однієї з частин Сил спеціальних операцій Роман Червінський був невіддільною частиною диверсійної операції та координував атаку на газопровід Nord Stream.

Зазначають, що колишній начальник 5-го управління Департаменту контррозвідки СБУ Червінський зіграв центральну роль у вибуху газопроводу Nord Stream минулого року.

Повідомляють, що Червінський діяв не сам і не планував операції, проте отримував накази від більш високопоставлених чиновників. 

Через свого адвоката Червінський заперечив будь-яку причетність до диверсії на трубопроводах. 

“Всі припущення про мою причетність до атаки на Nord Stream поширюються російською пропагандою без жодних підстав”, — сказав Червінський у письмовій заяві The Washington Post і Der Spiegel.

ДОВІДКОВО. 27 вересня у морському управлінні Швеції попередили про два витоки на газопроводі “Північний потік” у водах Швеції та Данії. У той же день шведська поліція розпочала розслідування у зв’язку з витоками газу з російського трубопроводу “Північний потік” та кваліфікувала цей інцидент як можливу диверсію. Правоохоронці Швеції кваліфікували витоки з газопроводу Nord Stream як “грубу диверсію”.

Зауважимо, Польщу, як і Україну, розглядали як можливого організатора вибухів, які пошкодили газопроводи Nord Stream на дні Балтійського моря. Натомість влада країни відкинула подібні припущення.

При цьому відомо, що судно “Андромеда”, яке виступало ключовою фігурою в межах розслідування вибухів на газопроводах Nord Stream, орендувала польська туристична агенція, власниками якої є українці.

Уряд Німеччини надав Силам оборони новий пакет військової допомоги. Серед іншого, Україна отримає танки Leopard, ракети до системи ППО IRIS-T SLM та гаубиці Panzerhaubitze.

Володимир Зеленський презентував українцям план перемоги України над РФ. Українці та партнери відреагували критично. 

Президенту більше не вірять та публічно критикують навіть ті, хто ще рік тому наголошував на необхідності утриматися до нашої перемоги. Поглянемо на ключові пункти плану, які розчарували українців.

17 жовтня у Брюсселі Президент Володимир Зеленський спільно з прем’єр-міністром Грецької Республіки Кіріакосом Міцотакісом підписали Угоду про співпрацю у сфері безпеки. Зокрема Греція зобов’язалася надавати додаткові ресурси для прискорення підготовки українських пілотів і технічного персоналу для літаків F-16.

Станом на 16:00 четверга, 17 жовтня, з початку доби по всій лінії фронту відбулося понад 120 бойових зіткнень. Ворог особливо активний на Покровському та Курахівському напрямках. 

Міністерство оборони США оголосило деталі додаткової безпекової допомоги Україні на 425 мільйонів доларів, про яку раніше повідомив глава Білого дому Джо Байден у розмові з президентом Володимиром Зеленським.