TikTok виявив більше 12 тисяч облікових записів, які поширювали російські фейки

Джерело: CNBC

У китайській соцмережі TikTok виявили фейкові облікові записи, які поширювали дезінформацію про російсько-українську війну.

Так, за даними платформи, дописи в соцмережі для обміну відео були спрямовані на українських, російських та європейських користувачів, з матеріалами, призначеними для “штучного посилення проросійських наративів” про війну.

При цьому деякі акаунти були фіктивно позначені як новинні видання.

Під час розслідування, проведеного BBC, було виявило 800 фейкових облікових записів, націлених на європейські країни з неправдивими заявами про те, що високопоставлені українські посадовці та їхні родичі купили розкішні автомобілі або вілли за кордоном після повномасштабного вторгнення Росії.

За словами представника TikTok, компанія вже почала стежити та аналізувати ці сторінки ще до розслідування BBC і що всі встановлені фейкові акаунти були видалені.

Як розповіли в агентстві, понад 12 000 облікових записів управлялися з території Росії і поширювали кремлівську військову пропаганду місцевими мовами в Україні, Росії, Німеччині, Італії, Туреччині, Сербії, Чехії, Польщі та Греції.

Однак деякі з виявлених облікових записів управлялися з території України, і було встановлено, що вони “штучно посилювали наративи, спрямовані на збір коштів для українських військових”.

Сейм Польщі заборонив вхід на територію парламенту євродепутату Гжегожу Брауну, відомому своїми антиєвропейською та антиукраїнською риторикою.

Увечері 13 червня в Івано-Франківську двоє невідомих напали на військовослужбовця, побили його та втекли.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 червня. Від початку доби на фронті відбулося 175 бойових зіткнень.

У результаті ДТП за участю автобуса у Франції загинули троє українців, ще двоє людей у важкому стані.

У день, коли президент США Дональд Трамп проводить військовий парад у Вашингтоні та святкує свій день народження, мільйони американців вийдуть на загальнонаціональні протести проти, як вони вважають, його авторитарного стилю правління. Рух “No Kings” (Без королів) виступає проти надмірної концентрації влади в руках президента.