Торік природні катаклізми завдали збитків на €230 млрд у всьому світі

Джерело: ORF

Згідно з даними німецької компанії зі страхування ризиків Munich Re, у 2023 році природні катаклізми завдали збитків на суму майже 230 мільярдів євро у всьому світі.

“Munich Re вважається найбільшою страхувальною компанією у світі. Будучи перестрахувальником, вона бере на себе ризики страхових компаній і публікує щорічний баланс глобальних збитків від природних катастроф. За останніми даними, минулого року вони завдали загальних збитків на суму 250 мільярдів дол. (близько 228 млрд євро)”, – йдеться у повідомленні.

При цьому найбільшою і найтрагічнішою природною катастрофою став землетрус у прикордонному регіоні між Сирією та Туреччиною 6 лютого, який забрав близько 58 тис. життів та завдав збитків на суму близько 50 млрд дол., лише невелика частина з яких була застрахована.

Дані Munich Re свідчать, що це становить близько десятої частини загальних збитків. Загалом у 2023 році близько 74 тис. людей загинули в результаті стихійних лих – більше, ніж будь-коли після землетрусу на Гаїті у 2010 році.

Відповідно до Munich Re, лише “звичайні” шторми минулого року завдали збитків на 76 млрд дол., 58 млрд з яких були застраховані.

США попередили, що Іран, імовірно, здатен розробити матеріал для ядерної зброї протягом одного-двох тижнів. Про це повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен на форумі Aspen Security Forum у Колорадо.

Останніми тижнями вся увага була прикута до дій Заходу: саміти НАТО та Європейської політичної спільноти надали союзникам можливості посилити підтримку України. Тим часом Китай активніше займається підривною діяльністю проти Сполучених Штатів та їхніх союзників.

Володимир Зеленський та Дональд Трамп у межах сьогоднішньої телефонної розмови поговорили про можливість візиту експрезидента США до України та їх особисту зустріч.

Прощання з Іриною Фаріон відбудеться у Львові.

Якщо чинний лідер США Джо Байден вирішить не балотуватись на пост президента цьогоріч, то, найімовірніше, кандидаткою від Демократичної партії стане віцепрезидентка Сполучених Штатів Камала Гарріс.