Трамп назвав обмін полоненими між США та Росією «перемогою Путіна»

Джерело: Fox Business

Колишній президент США Дональд Трамп прокоментував історичний обмін ув’язненими між США та Росією, назвавши угоду “перемогою Путіна” і додав, що якби він був президентом, то затримання “не відбулися б”.

Трамп пояснив, чому він вважає угоду “складною”, і чому, на його думку, умови переговорів не відповідають інтересам Америки.

“Як завжди, це була перемога Путіна чи будь-якої іншої країни, яка має справу з нами. Але ми повернули когось, тому я ніколи не буду цього оскаржувати”, – сказав він.

Він заявив, що якби був президентом, то угода з РФ була б іншою.

“Цього б не трапилося з нами. Ми б повернули його. Нам не довелося б нічого платити. Нам не довелося б відпустити декількох великих убивць світу, тому що це сталося, як ви знаєте. [Гершковича] взагалі не слід було брати, і цього б у нас ніколи не сталося, якби я був президентом”, – сказав Трамп.

В ефірі ведуча спитала його, чи не натякає він на те, що США дали Росії більше, ніж просто полонених.

“Я поняття не маю, що вони зробили. Я просто знаю, що вони оголосили, що це дуже складна угода. Зазвичай, це спосіб сказати, що ми уклали погану угоду, і ми зробили її складною, і ніхто цього не розуміє. Тож ми повинні з’ясувати, чи були залучені гроші? Ми заплатили мільярди, як минулого разу, коли дали 6 мільярдів доларів на додаток до всього іншого?” – відповів він.

Читайте також: Обмін ув’язненими: у чому критики Байдена вбачають ризики

Раніше радник з національної безпеки Джейк Салліван під час брифінгу для преси наполягав, що жодні гроші чи санкції не використовувалися для стимулювання обміну.

На запитання, чи історичний обмін полоненими спонукатиме ворожі країни арештовувати більше американців, Салліван відповів: 

“З цим питанням ми маємо справу щоразу, коли розглядаємо важкі рішення, пов’язані з одним із цих обмінів”.

Нагадаємо, що 1 серпня відбувся найбільший з часів Холодної війни обмін полоненими між Росією та Білоруссю, з одного боку, та США, Словенією, Німеччиною та Великою Британією – з іншого.

  • 1 серпня між західними країнами та Росією відбувся обмін ув’язненими. Зокрема США повернули репортера “Wall Street Journal” Евана Гершковича. Видання розповіло історію свого колеги.
  • Президент США Джо Байден офіційно підтвердив, що 1 серпня між західними країнами та Росією відбувся обмін ув’язненими.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.