Трамп оскаржує рішення суду про заборону участі у президентських виборах

Джерело: CNN

Експрезидент США Дональд Трамп офіційно звернувся до Верховного суду США з проханням скасувати рішення Верховного суду штату Колорадо, який виключив його зі списку кандидатів на посаду президента Сполучених Штатів у 2024 році.

Варто нагадати, що таке рішення судді аргументували поправкою до конституції США, яка забороняє учасникам заколоту обіймати найвищі державні посади. Зокрема йдеться про штурм Капітолія США 6 січня 2021 року.

Своєю чергою, команда Трампа заявила, що питання участі у виборах має вирішуватися Конгресом, а не штатами, і Верховний суд Колорадо нібито припустився помилки, коли постановив, що 6 січня 2021 року стався заколот, і що Трамп брав у ньому участь.

Раніше провідний представник виборчої комісії штату Колорадо зазначив, що ім’я Трампа буде включено до бюлетеня штату для прамеріз, якщо тільки Верховний суд США не вирішить інакше.

Праймеріз у штаті призначені на 5 березня.

Окрім того, Трамп подав апеляцію у зв’язку з постановою держсекретарки штату Мен, яка заборонила йому брати участь у голосуваннях на президентських праймеріз.

“Трамп, чия кандидатура від Республіканської партії може опинитися під загрозою, оскаржив рішення демократки Шенни Беллоуз від штату Мен, яка стала першою держсекретаркою штату в історії, що заборонила балотуватися на посаду президента”, – мовиться в повідомленні.

Згодом стало відомо, що Беллоуз може загрожувати імпічмент в законодавчому органі штату через її рішення не допустити колишнього президента Дональда Трампа до праймеріз (тип голосування, у якому обирається один кандидат від партії).

Так, в апеляційному позові Трамп стверджує, що Беллоуз не мала повноважень виносити таке рішення проти нього.

ДОВІДКОВО. Верховний суд Колорадо чотирма голосами проти трьох постановив, що Трамп не має права балотуватися у 2024 році, оскільки 14-а поправка до Конституції, що забороняє займати посади заколотникам, поширюється на його поводження 6 січня 2021 року, коли група прибічників експрезидента здійснила напад на Капітолій.

Хоча рішення суду Колорадо стосується лише цього штату, рішення Верховного Суду США могло б врегулювати це питання для всієї країни.

Відтак, Верховний суд США має визначити, чи може Трамп як провідний кандидат у президенти від Республіканської партії бути позбавлений права обіймати державні посади, оскільки суди штатів і представники виборчих комісій дійшли різних висновків по всій країні.

Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі 31 травня у Чехії міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.