Трамп перервав переговори з європейськими лідерами, аби зателефонувати Путіну – Bild
Джерело: Bild
Президент США Дональд Трамп перервав переговори з європейськими лідерами у Білому домі заради телефонної розмови з главою Кремля Володимиром Путіним. Після дзвінка зустріч мають продовжити.
Спершу Трамп заявляв, що зателефонує російському правителю після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та європейськими лідерами.
У Білому домі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа з делегацією європейських лідерів, яка була організована для узгодження спільної позиції Заходу щодо підтримки України.
Глави європейських країн прибули до Вашингтона з метою переконати Трампа зайняти більш жорстку лінію у відносинах із російським президентом Володимиром Путіним, аби запобігти новим виткам агресії.
За словами Трампа, під час заходів у Білому домі йому вдалося обговорити з українським президентом Володимиром Зеленським “багато важливих тем”. Американський лідер також назвав зустріч “дуже успішною”, не вдаючись у деталі домовленостей.
Зустріч у Вашингтоні розглядається як ключовий етап у формуванні майбутньої стратегії Заходу щодо України, особливо на тлі невизначеності позиції США у війні проти Росії.
- Президент України Володимир Зеленський під час спільного виступу з Дональдом Трампом та європейськими лідерами заявив, що головними темами нинішніх переговорів стали гарантії безпеки та шляхи завершення війни.
- Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час спільного виступу лідерів у Білому домі похвалив президента США Дональда Трампа за те, що той зумів вийти з глухого кута у відносинах із Володимиром Путіним, розпочавши діалог.
- Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні під час переговорів у Білому домі заявила, що Рим залишатиметься на боці України та підтримуватиме її у боротьбі з російською агресією.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.