Трамп роздратований: скандал із файлами Епштейна затьмарює політичний порядок денний

Джерело: Washington Post

Президент США Дональд Трамп усе більше незадоволений, як його команда справляється зі скандалом навколо Джеффрі Епштейна. За даними джерел Washington Post, справи мільйонера та сексуального злочинця знову вийшли на перший план, затьмаривши політичні меседжі Білого дому та викликавши шквал критики – не тільки від демократів, але й серед прихильників самого Трампа.

Роздратування президента США наростає після серії прорахунків, плутаних рішень та відсутності чіткої стратегії. Команда Трампа, за словами співрозмовників видання, сподівалась, що суспільство “перегорає” на скандали і з часом забуде про невідомі файли Епштейна. Натомість усе пішло навпаки.

Центром критики стала генеральна прокурорка Пем Бонді, яка довго обіцяла оприлюднити документи, що могли б пролити світло на зв’язки Епштейна з політиками, знаменитостями та бізнесменами. Проте на День незалежності в Білому домі погодили службовий меморандум, у якому заявили, що доказів проти когось нового немає, самогубство Епштейна не викликає сумнівів, а список клієнтів – це міф. Більше документів оприлюднювати не будуть, аби “захистити жертв”.

Цей документ лише підлив олії у вогонь. Адміністрацію обвинувачують у приховуванні правди, а опитування свідчать: більшість американців не довіряють офіційній версії подій.

У Трампа, який, за словами джерел, щоденно обговорював ситуацію з Бонді після скандалу, немає чіткого плану, як із цього виборсатись. При цьому звільняти когось не поспішає – бо це зробить ситуацію ще голоснішою. У соцмережах він заявив, що країна має “найуспішніші пів року з часів президентства”, але ЗМІ “не хочуть говорити ні про що, крім змови навколо Епштейна”.

Навіть спроба ФБР оприлюднити відео з тюремної камери, яке мало б довести, що Епштейн помер від самогубства, обернулась новим провалом – у записі виявився трихвилинний “провал”. Це лише додало аргументів прихильникам теорій змови.

Тиск на адміністрацію посилився після повідомлення Wall Street Journal про те, що ім’я Трампа згадувалося у слідчих файлах. Хоча це не свідчить про причетність до злочинів, демократи негайно схопилися за цю нитку.

Бонді, зі свого боку, обіцяла, що в її офісі лежить “список клієнтів” і “все стане публічним”. Але попри ці слова, ФБР провело масштабну перевірку документів – понад 1000 агентів досліджували 100 тисяч сторінок, але дійшли висновку: лише десята частина матеріалів узагалі придатна для публікації. Більшість інформації – конфіденційна, включно з даними про жертв.

Зрештою, в оприлюдненому меморандумі зазначили, що немає підстав для нових кримінальних переслідувань, а подальше розкриття матеріалів “недоречне”. Попри це, минулого тижня Трамп наказав юристам звернутись до судів Флориди та Нью-Йорка з проханням опублікувати стенограми справ Епштейна та його спільниці Гіслен Максвелл. Суд у Флориді вже відмовив. Нью-Йорк поки мовчить.

Заступник генпрокурора Тодд Бланш особисто вилетів до Таллахассі, щоб допитати Максвелл. За словами її адвоката, розпитували приблизно про “сотню осіб”, і вона “відповіла чесно”. Це незвичний крок для високопосадовця Мін’юсту, але адміністрація прагне показати: пошуки тривають.

Конгрес, тим часом, готує повістки, і схоже, справа лише набирає обертів. Республіканці з Палати представників уже запросили Максвелл на слухання, заплановані на серпень. А в Мін’юсті тим часом знову обіцяють: “поділимося інформацією, щойно настане слушний момент”. Коли саме він настане – не каже ніхто.

28 липня президент Володимир Зеленський підписав закон, котрий зокрема збільшує чисельність співробітників Служби безпеки України.

Адміністрація Дональда Трампа додала витрати на ремонт літака Boeing 747-8, подарований Катар, до витрат міністерства оборони США на оновлення ядерного арсеналу країни. Про це інформують джерела та свідчать висновки Управління Конгресу США з бюджету.

Російська делегація на чолі з головою Ради Федерації РФ Валентиною Матвієнко напередодні прибула до Швейцарії для участі у Шостій Всесвітній конференції спікерів парламентів та інших заходах Міжпарламентського союзу.

Трьох працівників спеціалізованого підприємства судитимуть за незаконний видобуток піску з Десни на Київщині. Завдані збитки довкіллю оцінюють у понад 6 млн грн. 

У Бразилії священник Жоан Паулу Араужу Гомес, з єпархії Каруару, став відомим завдяки порятунку бездомних собак.