Трамп скликав нараду в Білому домі на тлі загострення кризи в Ормузькій протоці – Axios

Джерело: Axios

Президент США Дональд Трамп скликав засідання в Ситуаційній кімнаті Білого дому, щоб обговорити нову кризу навколо Ормузької протоки та переговори з Іраном.

Ситуація з Іраном перебуває на критичному етапі: термін дії перемир’я закінчується через три дні, а остаточна дата нової зустрічі переговірників із США та Ірану не визначена.

Суботня заява Ірану про поновлення закриття протоки, а також численні атаки Ірану на кілька суден у водному шляху, відбулися менш ніж через 24 години після того, як Трамп заявив, що угода про припинення війни може бути укладена “протягом одного-двох днів”.

Високопоставлений американський чиновник заявив Axios, що якщо найближчим часом не відбудеться прориву, війна може поновитися в найближчі дні.

За словами американського чиновника, на засіданні в оперативному штабі були присутні віцепрезидент США Джей Ді Венс, який, як очікується, візьме участь у наступному раунді переговорів з Іраном, держсекретар Марко Рубіо, міністр оборони Піт Гегсет та міністр фінансів Скотт Бессент.

За словами джерела, обізнаного з подробицями переговорів, нова криза в Ормузькій протоці виникла після того, як сторонам вдалося досягти прогресу у зближенні позицій щодо збагачення урану Іраном та його запасів збагаченого урану.

Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.

Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.

У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.