Трамп заявив, що якщо стане президентом, то РФ звільнить ув’язненого репортера Гершковича

Джерело: Reuters

Колишній президент США Дональд Трамп заявив, що використає свої стосунки з президентом Росії Володимиром Путіним, щоб добитися звільнення американського репортера Wall Street Journal Евана Гершковича з російської в’язниці.

Трамп написав у своїй соцмережі Truth Social, що це станеться невдовзі після президентських виборів у Сполучених Штатах, якщо він переможе.

“Евана Гершковича, репортера The Wall Street Journal, якого утримує Росія, буде звільнено майже відразу після виборів, але точно до того, як я обійму посаду. Він буде ВДОМА, У БЕЗПЕЦІ І ЗІ СВОЄЮ СІМ’ЄЮ. Володимир Путін, президент Росії, зробить це за мене [за його президентства], але ні за кого іншого, і МИ НЕ БУДЕМО ПЛАТИТИ НІЧОГО!”, – запевняє Трамп.

Трамп не повідомив, на яких підставах від може вважати, що Росія звільнить Гершковича.

ДОВІДКА: Американський журналіст Еван Гершкович писав репортажі з Росії для Wall Street Journal. У березні 2023 року його затримала Федеральна служба безпеки (ФСБ) Росії за звинуваченнями у шпигунстві. Випадок став перший з часів Холодної війни, коли журналіста США заарештували за таким звинуваченням.

Гершкович заперечує всі звинувачення. У квітні він просив суд перевести його з-під варти під домашній арешт, а не в СІЗО, але судді відхилили клопотання про його звільнення під заставу.

У США вважають, що його затримали неправомірно, і закликали негайно звільнити Гершковича. Палата представників Конгресу США 20 червня одностайно проголосувала за резолюцію, яка закликає Росію звільнити журналіста.

В РФ завербовані на війну засуджені починають повертатися додому. Експерти припускають, що після війни проти України на Росію очікує різкий стрибок злочинності, що може коштувати країні до 0,6% ВВП або близько 1 трлн рублів.

Міністр закордонних справ В’єтнаму Буй Тхань Сон під час зустрічі з помічником держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихого океану Деніелем Крітенбрінком, заявив, що В’єтнам вважає США “стратегічно важливим партнером” та планує зміцнювати партнерські відносини з Білим домом для “сприяння розвитку Всеосяжного стратегічного партнерства”.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан високо оцінив плани канцлера Олафа Шольца дослідити питання надання притулку у країнах за межами ЄС. Орбан зазначив, що вітає позицію Шольца у пошуку виходу з міграційної кризи.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.