Трампу висунуто звинувачення у справі про штурм Капітолія у 2021 році

Джерело: CNN

Спеціальний прокурор Джек Сміт оприлюднив свою справу про те, що колишній президент Дональд Трамп порушив кілька законів, був причетний до штурму Капітолія 6 січня 2021 року та намагався скасувати вибори 2020 року.

Трампа звинувачують у свідомому поширенні “плідної брехні” про фальсифікації на виборах.

Прокурори докладно описали “плідну брехню”, яку Трамп зробив після виборів 2020 року, включаючи свідоме висування неправдивих заяв про шахрайство виборців.

Трамп “поширював брехню про те, що на виборах були фальсифікації, які визначали результат, і що він фактично виграв”, — йдеться в обвинувальному акті, додаючи, що “заяви були неправдивими, і він знав, що вони неправдиві”.

“Але відповідач все одно поширив їх, щоб зробити свої завідомо неправдиві заяви легітимними, створити гостру атмосферу недовіри та гніву та підірвати віру суспільства в адміністрацію виборів”.

Виконувач обов’язків генерального прокурора та виконуючий обов’язки заступника генерального прокурора сказали Трампу, що заява, яку він продовжував робити після виборів 2020 року – що у Вісконсині було більше голосів, ніж виборців – була неправдивою, йдеться в обвинувальному висновку. Попри це, Трамп повторив неправдиву заяву – в тому числі 6 січня.

За кілька годин до атаки на Капітолій Трамп також повторив неправдиву заяву про те, що в Пенсільванії було проведено понад 200 000 незаконних голосувань, попри те, що чиновники Міністерства юстиції неодноразово повторювали йому, що ця заява була неправдою.

В обвинувальному акті стверджується, що Трамп і його учасники обманом змусили осіб із семи штатів створити та надати сертифікати, які підтверджували, що вони є законними виборцями.

Мета полягала в тому, щоб створити “фальшиву полеміку” під час процедури сертифікації в цих штатах 14 грудня 2020 року та “примусити віцепрезидента, який головуватиме 6 січня як президент Сенату, замінити законних виборців” фальшивими виборцями Трампа.

В обвинувальному акті також стверджується, що Трамп і його учасники “використовували насильство і хаос” та атаки на Капітолій, продовжуючи спроби переконати членів Конгресу відкласти сертифікацію виборів того дня.

Під час телефонної розмови ввечері, під час заворушень Трамп відхилив прохання свого тодішнього радника Білого дому Пета Чіполлоне відкликати свої заперечення та дозволити Конгресу затвердити результати виборів 2020 року.

Прокурори вказали на нібито неодноразові відмови Трампа наказати бунтівникам залишити Капітолій. Пізніше, у записаному відеозверненні, Трамп зрештою сказав людям розійтися додому.

Кримінальне провадження проти Трампа розгорнеться федеральним судом округу Колумбія, починаючи з того, що він виступить перед магістратом, запланованим на четвер, 3 серпня.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Станом на ранок 29 травня, всього за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Є загиблі та поранені.

У південній провінції Пакистану, Сінд, температура повітря перевищила +52 градуси, що наближає країну до нового температурного рекорду на тлі спеки, яка продовжує вирувати в Азії.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету у Харкові 25 травня збільшилась кількість загиблих.

Північна Корея відправила понад 150 повітряних куль зі сміттям на територію Південної Кореї. Це сталось після того, як КНДР пообіцяла “дати відповідь” на дії активістів з Південної Кореї, які розповсюджують листівки проти КНДР.