У разі переобрання на пост президента США Трамп вимагатиме, аби Європа заплатила за всю зброю, яку Сполучені Штати надали Україні

Джерело: відеоролик Дональда Трампа

Експрезидент США Дональд Трамп записав передвиборний ролик у якому заявив, що у випадку перемоги на виборах у 2024 році він вимагатиме від Європи заплатити за все озброєння, яке Сполучені Штати надали Україні для боротьби з російською агресією.

За його словами, коли він обіймав пост президента США, то “менш ніж за три роки повністю відновив ЗС США”

“Двадцять дев’ять місяців по тому арсенали порожні, запаси виснажені, казначейство виснажене, ряди військових порожніють, наша країна повністю принижена, і ми маємо корумпованого, скомпрометованого президента, шахрая Джо Байдена, який тягне нас у Третю світову війну”, – наголосив він.

Далі Трамп розкритикував європейських союзників Америки у тому, що вони надали крихітну частку допомоги Україні.

Він розкритикував адміністрацію Байдена за те, що вона досі не звернулася з проханням про відшкодування.

Тому, додав Трамп, він проситиме Європу “відшкодувати нам витрати на відновлення запасів озброєнь, відправлених в Україну”.

Більш того, на думку Трампа Європа “вже зараз” повинна платити відшкодування, але “Джо Байден занадто слабкий, його не поважають, і він навіть не може просити про це”.

У соцмережах українці розкритикували нещодавно встановлений у Києві пам’ятнику загиблому Герою України Олександру Мацієвському через надто реалістичну воскову фігуру воїна та місце розташування.

Директорка Центру підтримки аеророзвідки, ветеранка та волонтерка Марія Берлінська наголосила, що глава РФ Володимир Путін особисто контролює виробництво дронів в Росії, оскільки розуміє потужність цього озброєння на фронті.

Вдень 7 грудня російські військові серйозно пошкодили обладнання прифронтової теплоелектростанції, внаслідок чого два енергоблоки зупинили роботу. ЗС РФ здійснили по одній з ТЕС артобстріл.

За період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків – фактично із 16 до двох мільярдів євро. Підтримка з боку Заходу впала до найнижчого рівня від початку війни РФ проти України наприкінці лютого 2022 року.

Президент України Володимир Зеленський полетить до Аргентини, аби відвідати інавгурацію свого аргентинського колеги Хав’єра Мілея.