Трамп та Десантіс виступили проти надання Україні касетних боєприпасів

Джерело: The Hill

Колишній президент США Дональд Трамп та губернатор Флориди Рон Десантіс виступили проти надання касетних боєприпасів Україні.

Десантіс, який балотується на пост президента США у 2024 році, напередодні виступив проти рішення адміністрації президента США Джо Байдена надати Україні касетні боєприпаси, приєднавшись до колишнього президента Трампа, який також виступив проти цього кроку.

Ви б підтримали відправку касетних бомб в Україну, як деякі інші кандидати від Республіканської партії, чи ви проти?” –  запитав ведучий Хауї Карр у Десантіса в інтерв’ю на “Шоу Хауї Карра”.

У відповідь губернатор Флориди заявив, що не хотів би робити нічого, що призведе до ескалації російсько-української війни.

На уточнювальне запитання ведучого Десантіс відповів, що не відправляв би Україні касетні боєприпаси.

Я думаю, що це, ймовірно, має ризик ескалації. По суті, те, про що я говорив із самого початку, – відсутність зброї, яка могла б призвести до нападів усередині Росії чи ескалації конфлікту. Ми не можемо брати участь у цьому безпосередньо”, – сказав Десантіс.

Цього тижня проти надання касетних боєприпасів Україні виступи також Дональд Трамп. За його словами, надання такого озброєння “тягне нас далі до Третьої світової війни”.

Десантіс також висловив занепокоєння, що відправка зброї в Україну може “зменшити наші власні запаси та перешкодити нам реагувати на надзвичайні ситуації в усьому світі”.

Що, якщо щось станеться в Індо-Тихоокеанському регіоні? Що, ми просто не маємо можливості відповісти? Тому в усьому світі є ціла низка речей, про які ми маємо турбуватися, і я думаю, що Байден ігнорує багато інших загроз”, – сказав Десантіс.

З початку епідемічного сезону 1,3 мільйони українців перехворіли на ГРВІ, COVID-19 та грип. За останній тиждень (з 27 жовтня по 3 грудня) зареєстровано 157 951 випадок захворювання, із них 87 292 — серед дітей віком до 17 років.

Загальні кліматичні збитки внаслідок повномасштабного вторгнення РФ на територію України становлять понад 11 мільярдів доларів.

Швейцарія заморозила фінансові активи, що належать росіянам, на суму близько $8,81 млрд в межах санкцій, спрямованих на покарання РФ за повномасштабне вторгнення в Україну.

Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, — вони мають надати широкі пропозиції демократам щодо своєї політики.

“Укрзалізниця” запустила сервіс спецзамовлення квитків для військовослужбовців, завдяки якому у разі відсутності квитків у продажу військові зможуть їх забронювати онлайн.