«Вони борються, щоб захистити свою суверенну територію»: очільник Міноборони США аргументував постачання касетних боєприпасів Україні

Джерело: CNN.

Міністр оборони США Ллойд Остін обґрунтував рішення Вашингтона щодо постачання касетних боєприпасів Україні. За його словами, це озброєння необхідне українцям, аби захистити свою суверенну територію від російських загарбників.

“Передусім, я думаю, ми повинні пам’ятати, що вони (українці – ред.) ведуть запеклу боротьбу, щоб захистити свою суверенну територію. Вони не просять боєприпасів для вторгнення в іншу країну, як це зробили росіяни, які використовують касетні боєприпаси з самого початку повномасштабної війни”, – сказав Ллойд Остін.

За словами Остіна, українці зобов’язалися гарантувати, що ці боєприпаси будуть використовуватися лише у “належних місцях”, а не в населених пунктах.

“Вони реєструватимуть місця, де вони їх використовують, і визначатимуть пріоритетність зусиль з розмінування. А ми допоможемо їм у цьому, в тих місцях, де вони нададуть нам умови”, – пояснив очільник Міноборони США.

Відповідаючи на запитання журналіста CNN про те, скільки часу знадобиться США для надання Україні касетних боєприпасів, Остін сказав, що хоче переконатися, що “Україна може залишатися успішною у своїй боротьбі”, тому він не буде “спекулювати на темі того, скільки часу це займе”.

“Ми зосередимося на тому, щоб переконатися, що вони мають все необхідне, щоб ми могли продовжувати надавати їм свою підтримку”, – підсумував Ллойд Остін.

Україна та Європейський Союз не можуть бути “заручниками” окремою групи польських далекобійників, які блокують польсько-український кордон на знак протесту проти конкуренції з боку українських перевізників, заявила єврокомісарка з питань транспорту.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна допустив закриття кордону з Росією. Раніше глава відомства заявляв, що закривати прикордонні переходи поки зарано.

Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.

29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.

Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.