Україна отримала від США касетні боєприпаси – CNN

Джерело: CNN.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський підтвердив, що Україна вже отримала від США касетні боєприпаси.

Відтак, український генерал підтвердив CNN, що Україна отримала касетні боєприпаси від США після того, як минулого тижня президент Джо Байден заявив, що прийняв “важке рішення” схвалити їх передачу Україні.

“Ми щойно їх отримали, ще не використовували, але вони можуть радикально змінити [поле бою]”, – сказав Олександр Тарнавський.

Про прибуття в Україну американських кластерів раніше не повідомлялося.

За словами Тарнавського, рішення про “ділянки території, де може бути застосовано касетні боєприпаси, буде приймати вище керівництво”, зауваживши, що “це дуже потужна зброя”.

Також генерал наголосив на обмеженнях щодо використання касетних боєприпасів, заявивши, що їх використання заборонене в густонаселених районах, навіть якщо вони окуповані російськими військами.

У США заявили, що отримали від України гарантії у письмовому вигляді щодо того, що вони не будуть використовуватися в районах із цивільним населенням, і що їх використання буде відстежуватися для подальшого розмінування.

“Росіяни думають, що ми будемо використовувати їх на всіх ділянках фронту. Це дуже неправильно. Але вони дуже стурбовані”, – зазначив Олександр Тарнавський.

У США заявили, що рішення надати Україні касетні боєприпаси пов’язане з низьким запасом стандартних артилерійських снарядів в Україні. За словами радника з національної безпеки США Джейка Саллівана, постачання касетних боєприпасів є “тимчасовим”.

На Таврійському напрямку російські армійці, після перерви, поновили застосування штурмовиків Су-25 та вертольотів Ка-52.

29 років тому, 5 грудня, США, Велика Британія та Росія у Будапешті (Угорщина) підписали меморандум про надання Україні гарантій безпеки з боку ядерних держав в обмін на відмову України від ядерної зброї.

З 24 лютого 2022 року по 1 грудня 2023 року Фонд Порошенка спільно з ГО “Справа Громад” витратив на допомогу ЗСУ 3 902 504 000 гривень (понад 112 млн доларів США).

Окупанти продовжують штурмувати Авдіївку. Зокрема ворог зосередився навколо Степового, що на півночі від Авдіївки.

Непал заявив, що попросив Росію не вербувати своїх громадян до армії РФ та негайно відправити тіла загиблих назад до Непалу після того, як виявилося, що шість солдатів, які служили в російській армії, були вбиті.