Трансгендерна плавчиня судитиметься з World Aquatics через заборону участі у змаганнях
Джерело: CNN
Трансгендерна плавчиня Лія Томас почала судовий процес проти World Aquatics, керівного органу з плавання, після того, як він проголосував за заборону трансгендерним спортсменкам брати участь в елітних змаганнях з водних видів спорту серед жінок.
Плавчиня оскаржує певні положення гендерної політики World Aquatics, які набула чинності 20 червня 2022 року.
Юридичний фокус плавчині спрямований на скасування політики, згідно з якою трансгендерні спортсменки мали б право участі у міжнародних змаганнях у жіночих категоріях лише у випадку, якщо вони перейшли до трансгендерності до 12 років або ж досягли другої стадії статевого дозрівання Таннера.
“Лія Томас погоджується з тим, що чесна конкуренція є законною спортивною метою і що певне регулювання трансгендерних жінок у плаванні є доречним”, — заявив суд у пресрелізі.
Водночас спортсменка наголошує, що положення, які вона оскаржує – недійсні та незаконні, оскільки вони дискримінують її, суперечать Олімпійській хартії, Всесвітній конституції водних видів спорту та швейцарському законодавству, включаючи конвенцію з прав людини та Конвенцію про ліквідацію всіх форм дискримінаціяї жінок.
“Така дискримінація не може бути виправдана як необхідна, розумна або пропорційна для досягнення законної спортивної мети”, – мовиться у позові.
World Aquatics контролює водні змагання з плавання, водного поло, стрибків у воду, артистичного плавання, плавання на відкритій воді та дайвінгу.
Положення World Aquatics також наголошують, що спортсмени, які раніше використовували тестостерон у межах гормональної терапії переходу від жінки до чоловіка, матимуть право на участь у жіночих змаганнях лише у випадку, якщо вживання тестостерону тривало менш як рік, лікування відбувалось не у період статевого дозрівання, а рівень тестостерону у крові повернувся до рівня початку лікування.
Водночас World Aquatics пообіцяв створити нову робочу групу для розробки змагань відкритої категорії для спортсменів, які не відповідають критеріям для чоловічих або жіночих категорій.
Дата проведення судового засідання ще не призначена.
Дискусія про трансгендерних жінок у плаванні, яка призвела до нової політики залучення гендерної категорії та відкритої категорії, потрапила в центр уваги, коли Томас, плавець Університету Пенсільванії, який почав виступати в шкільній чоловічій команді з плавання в 2017 році, зрештою приєднався до жіночої команди UPenn у 2020 році.
Під час її переходу у 2019 році NCAA вимагала від спортсменів-трансгендерів пройти рік замісної гормональної терапії, щоб отримати дозвіл на змагання.
У лютому 2022 року 16 членів команди Університету Пенсільванії з плавання надіслали листа з проханням не оскаржувати нову політику NCAA щодо участі трансгендерних спортсменів, яка перешкоджатиме Томасу та іншим трансгендерним спортсменам змагатися.
У листі вони стверджували, що Томас має “несправедливу перевагу”, і сказали, що підтримують її гендерний перехід поза басейном, але не у ньому.
Попри негативну реакцію, трансгендерну плавчиню продовжували підтримувати і понад 300 діючих і колишніх плавців підписали свої імена під відкритим листом, захищаючи її здатність змагатися.
Будучи плавчинею у жіночій команді, Томас стала першою трансгендерною спортсменкою, яка виграла титул NCAA у Дивізіоні I після перемоги на дистанції 500 ярдів вільним стилем серед жінок у березні 2022 року.
Прихильники заборони трансгендерних жінок на жіночий спорт стверджують, що трансгендерні жінки мають фізичну перевагу над цисгендерними жінками у спорті.
Але основна наука не підтверджує цей висновок. У звіті 2017 року в журналі Sports Medicine, в якому розглядалися кілька пов’язаних досліджень, не було виявлено “прямих чи послідовних досліджень” про те, що транс-люди мають спортивну перевагу над своїми цисгендерними однолітками, і критики кажуть, що заборони посилюють дискримінацію, з якою стикаються трансгендери.
- Міжнародна шахова федерація (FIDE) заборонила трансгендерним людям, які змінили стать з чоловічої на жіночу, брати участь у жіночих турнірах.
Опитування показало, що 47% українських біженців у Норвегії заявили, що не планують повертатися до України навіть після завершення війни. Лише 10% респондентів висловили бажання повернутися додому.
Менеджер Василя Ломаченка, Егіс Клімас, повідомив, що український боксер незабаром пройде медичне обстеження спини в Україні, яке визначить його подальшу участь у професійному спорті. За словами Клімаса, результати цього обстеження стануть ключовими для рішення щодо кар’єри дворазового олімпійського чемпіона у 2025 році.
Очільник Росії Володимир Путін підписав низку законів, які мають на меті посилення внутрішнього контролю в країні.
Масштабний флешмоб, у якому українці з підконтрольних Україні територій вітають українців на тимчасово окупованих, поширюється в мережі. Запустили акцію учасники гурту МУР, зробивши відео на знак подяки тим українцям, що в окупації лишаються вірними Україні.
Шведські організації з поховання планують придбати додаткові ділянки землі, щоб бути готовими до масових поховань у разі війни.