Три роки понад 800 військових «Азову» перебувають у російському полоні, – «Редіс»

Джерело: Денис Прокопенко/Facebook

Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.

20 травня 2022 року Маріупольський гарнізон остаточно покинув “Азовсталь”, котрий 86 днів тримали українські військовослужбовці.

Страшніше кривавих боїв у Маріуполі, гірше цілодобових бомбардувань “Азовсталі”, жахливіше втрат побратимів може бути лише забуття та бездіяльність. Відколи Маріупольський гарнізон, виконавши всі поставленні перед ним завдання, вийшов за наказом вищого військово-політичного керівництва країни у полон, минуло три роки. Саме стільки часу понад 800 військовослужбовців 12-ої бригади “Азов” знаходяться у російському полоні, — наголосив “Редіс”.

Командир наголосив, що умови утримання полонених є нелюдськими.

Тривалі тюремні терміни, катування, постійний психологічний тиск, відсутність нормального харчування та медичного забезпечення — щоденна реальність для моїх полонених побратимів. Кожен день там — це боротьба за власне життя, гідність та надію на визволення… Забути про це — означає зрадити їх. Не докладати всіх зусиль, аби будь-яким чином пришвидшити їхнє повернення — означає стати співучасником злочину проти них.

Також Прокопенко нагадав про ціну оборони Маріуполя, котра дала Україні шанс вистояти.

Ті, хто продовжує боротись у ворожих тюрмах, чекають, що Україна віддячить їм так, як вони цього заслуговують. Так, як чинили вони три роки тому у повному оточенні: самовіддано, через “не можу”. І як вони неодмінно б зробили, якщо б сотні українців протягом трьох років знаходились у пеклі російського полону, і були б бодай якісь можливості врятувати їх. А такі можливості завжди є. Потрібні лише воля та бажання, — резюмував командир.
  • Український боксер Олександр Усик закликав кандидата в президенти США Дональда Трампа посприяти у звільненні бійців “Азова” та інших українців з російського полону.
  • 18 травня міністр оборони Рустем Умєров взяв участь у засіданні Ради Координаційного штабу з питань військовополонених. Ключова тема – обмін у форматі 1000 на 1000.
  • Глава ГУР МОУ Кирило Буданов висловив сподівання, що обмін військовополоненими між Україною та Росією у форматі 1000 на 1000 відбудеться наступного тижня.

19 червня парламент Латвії ухвалив закон “Про обмеження угод, що загрожують національній безпеці”, котрий забороняє громадянам Росії та Білорусі набувати у власність нерухомість на території країни.

За даними Politico, запланована зустріч голови Офісу президента України Андрія Єрмака з Держсекретарем Марко Рубіо була скасована в останній момент. Натомість вони лише випадково зустрілися у коридорах Білого дому.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак регулярно відвідує Вашингтон, однак, за даними Politico, викликає роздратування як у прихильників Дональда Трампа, так і у представників колишньої адміністрації Байдена. 

У Києві під час російської атаки у ніч на 17 червня загинув громадянин США — волонтер Фред Гранді.

20 червня Рада Безпеки ООН проведе позачергове засідання на вимогу України через чергову масовану комбіновану атаку Росії.