Умєров повідомив деталі підготовки до проведення обміну «1000 на 1000»

Джерело: Міноборони

18 травня міністр оборони Рустем Умєров взяв участь у засіданні Ради Координаційного штабу з питань військовополонених. Ключова тема – обмін у форматі 1000 на 1000.

За результатами перемовин у Стамбулі вдалося досягти важливої домовленості: обмін 1000 на 1000. Це непростий і чутливий процес, який вимагає чіткої координації всіх державних структур, — акцентував Умєров.

Як відзначив міністр, саме тому Рада Координаційного штабу — колегіальний орган, який об’єднує всі ключові інституції: Міноборони, ГУР, СБУ, СЗР, МВС та Офіс Омбудсмана — зібралася, щоб узгодити спільний план дій і якнайшвидше реалізувати цю домовленість. Про напрацьовані рішення, за результатами засідання, відбудеться доповідь президенту вже 19 травня.

На цьому не зупиняємось. Україна послідовно виступає за обмін “всіх на всіх”. І ми рухаємось до цієї мети — крок за кроком. Щоб звільнити всіх наших військовополонених, — заявив міністр.

Глава відомства окремо висловив вдячність Дмитру Лубінцю, Василю Малюку, Кирилу Буданову, Ігорю Клименку та Олегу Іващенку, а також країнам-партнерам, котрі допомагають повертати своїх людей з полону.

Умєров нагадав, що 18 травня, відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Це ще один привід нагадати про наших політв’язнів у Криму — сотні людей, які роками утримуються в російських тюрмах за свою позицію, за свою ідентичність, за те, що не підкорилися окупації. Їх катують, їм не дають права на справедливий суд, їхні родини — під постійним тиском. Наш обов’язок — звільнити кожного, — додав він.

Раніше Обʼєднаний центр з координації пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України вже розпочав підготовку до обміну полоненими у форматі “1000 на 1000”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 червня. Від початку доби на фронті відбулося 175 бойових зіткнень.

Колишню комісарку з питань внутрішніх справ Євросоюзу Ілву Йоханссон, ймовірно, призначать на посаду спеціальної представниці ЄС у справах українців.

12 червня начальник Слідчого відділу поліції Харківщини Сергій Болвінов поінформував, що у Харківській області запрацював новий механізм допомоги родинам зниклих безвісти захисників – створено спеціальний центр із базою невпізнаних тіл, електронними картками та психологічною підтримкою.

12 червня добровольчий батальйон “Грузинський легіон” повідомив про диверсію на власній базі, внаслідок якої загинув боєць Деметре Дарчіа.

Міноборони допустило до експлуатації у Силах оборони український безпілотний авіаційний комплекс “Волиняка”, здатний знищувати російську бронетехніку та виконувати логістичні завдання.