Три українські фільми увійшли до довгого списку на премію «Оскар-2025» – Держкіно
Джерело: Держкіно
Державне агентство України з питань кіно повідомило, що у довгий список претендентів на “Оскар-2025” увійшли три українські фільми:
- “Ля Палісіада” (режисер Філіп Сотниченко): стрічку представлено в категорії “Міжнародний повнометражний фільм”. Україна, 1996 рік. За 5 місяців до мораторію на смертну кару двоє старих друзів, детектив міліції та судовий психіатр, розслідують вбивство свого колеги.
- “Порцелянова війна” (режисери Брендан Белломо та Слава Леонтьєв) – історія трьох українських митців порцелянової анімалістики, які працюють на тлі війни.
- “Мирні люди” (режисерка Оксана Карпович) – документальна стрічка, побудована на радіоперехопленнях розмов російських окупантів із сім’ями, що ілюструє їхнє буденне ставлення до жорстокості.
Загалом довгий список 97-ї премії “Оскар” включає 169 стрічок.
Далі американська Академія кінематографічних мистецтв і наук складе короткий список, його презентують 17 грудня. Потім журі проголосують за 5 остаточних номінантів у кожній категорії, вони стануть відомі 17 січня 2025 року.
Церемонія нагородження відбудеться в ніч на 3 березня 2025 року у театрі “Долбі” в Лос-Анджелесі.
- Український фільм “БожеВільні” режисера Дениса Тарасова здобув головну нагороду на Міжнародному етнографічному кінофестивалі “ОКО”, що проходив у Болгарії з 8 по 15 листопада.
- Фільм “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова отримав нагороду на премії Septimius Awards у категорії “Найкращий повнометражний документальний фільм”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.
Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.
Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.
З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.