Три українські фільми увійшли до довгого списку на премію «Оскар-2025» – Держкіно

Джерело: Держкіно

Державне агентство України з питань кіно повідомило, що у довгий список претендентів на “Оскар-2025” увійшли три українські фільми:

  • Ля Палісіада” (режисер Філіп Сотниченко): стрічку представлено  в категорії “Міжнародний повнометражний фільм”. Україна, 1996 рік. За 5 місяців до мораторію на смертну кару двоє старих друзів, детектив міліції та судовий психіатр, розслідують вбивство свого колеги.

  • Порцелянова війна” (режисери Брендан Белломо та Слава Леонтьєв) – історія трьох українських митців порцелянової анімалістики, які працюють на тлі війни.

  • Мирні люди” (режисерка Оксана Карпович) – документальна стрічка, побудована на радіоперехопленнях розмов російських окупантів із сім’ями, що ілюструє їхнє буденне ставлення до жорстокості.

Загалом довгий список 97-ї премії “Оскар” включає 169 стрічок.

Далі американська Академія кінематографічних мистецтв і наук складе короткий список, його презентують 17 грудня. Потім журі проголосують за 5 остаточних номінантів у кожній категорії, вони стануть відомі 17 січня 2025 року.

Церемонія нагородження відбудеться в ніч на 3 березня 2025 року у театрі “Долбі” в Лос-Анджелесі.

  • Український фільм “БожеВільні” режисера Дениса Тарасова здобув головну нагороду на Міжнародному етнографічному кінофестивалі “ОКО”, що проходив у Болгарії з 8 по 15 листопада.
  • Фільм “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова отримав нагороду на премії Septimius Awards у категорії “Найкращий повнометражний документальний фільм”.

Триває 1049-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 800 тисяч осіб.

7 січня відзначають Міжнародний день програмістів та Міжнародний день дурної ходьби. Християни сьогодні вшановують Івана Хрестителя.

За даними синоптиків у вівторок, 7 січня, в Україні малохмарно та без опадів.

У Пенсійному фонді повідомили про накопичення дисбалансів у пенсійній системі, котрі роблять систему несправедливою та непрозорою, і знижують як довіру до пенсійної системи, так і  мотивацію до сплати ЄСВ в суспільстві. Для виправлення ситуації вже напрацьовано три важливих законопроєкти, які мають сприяти виправленню недоліків чинного законодавства та встановленню більшої справедливості в системі пенсійного забезпечення.

У Великій Британії вітрові турбіни вперше обігнали газові електростанції та стали основним джерелом електроенергії, хоча до амбітних цілей щодо створення екологічно чистої енергосистеми до 2030 року ще далеко. Вітрова енергія стала лідером у виробництві електроенергії, забезпечивши 29% генерації.