Триває ротація підрозділів, які від початку вторгнення виконували бойові завдання – Генштаб
Джерело: Генеральний штаб ЗСУ
У Генштабі ЗСУ в п’ятницю, 12 квітня, повідомили, що триває планова ротація підрозділів, які від початку повномасштабного вторгнення виконували завдання на фронті.
“Попри те, що російські окупанти продовжують тиснути на багатьох напрямках, знайдено можливості для почергової відправки бригад на відпочинок”, – йдеться в повідомленні.
У відомстві додали, що вживають відповідних заходів з метою посилення бригад, які продовжують захищати Україну на фронті.
Таке рішення ухвалили після перегляду чисельності деяких підрозділів, які не беруть участі в бойових діях. Тисячі виявлених військових відправили до бойових частин.
“Цей процес триватиме і далі”, – зазначили в Генштабі.
- Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін повідомив, що демобілізаційні норми будуть розглянуті в окремому законопроєкті, який Генеральний штаб і Міністерство оборони почнуть розробляти найближчим часом.
- 11 квітня народні депутати в другому читанні ухвалили проєкт закону про мобілізацію в Україні. Користувачі соцмереж обурилися через те, що із законопроєкту прибрали норму про демобілізацію військовослужбовців через 36 місяців (3 роки) служби.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.