Туреччина не висувала умов для повернення командирів оборони «Азовсталі» — посол

Джерело: “Радіо Свобода“.

Посол України у Туреччині Василь Боднар заявив, що будь-яких умов, про які йому відомо, не було висунуто урядом Туреччини щодо повернення п’яти командирів захисників “Азовсталі”.

8 липня до Львова повернулися захисники заводу “Азовсталь” у Маріуполі:

  • Денис (“Редіс”) Прокопенко − підполковник, командир бригади “Азов”;
  • Святослав (“Калина”) Паламар − майор, заступник командира бригади “Азов”;
  • Сергій (“Волина”) Волинський − майор, в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти;
  • Олег (“Апіс”) Хоменко − майор, старший офіцер “Азова”;
  • Денис Шлега − полковник, командир 12-ї бригади Національної гвардії України.

Фото: Офіс президента

За словами Боднара, Туреччина не висувала жодних умов Києву. Навпаки, Анкара зацікавлена у поверненні оборонців Маріуполя.

“Будь-яких умов, про які мені було б відомо, щодо повернення наших військовослужбовців не було висунуто. Навпаки, це якраз особливість позиції турецької сторони як медіатора… Її роль важлива, адже за рахунок цього піднімаються позиції Туреччини як глобального гравця”, − зазначив він.

Посол підкреслив, що такий крок уряду Туреччини демонструє посилення позицій Анкари у комунікації з Москвою.

Переговори між урядами країн тривали кілька місяців. Для цього задіяли “увесь дипломатичний авангард президента Зеленського”.

Довідка. 21 вересня 2022 року відбувся перший масштабний обмін полоненими − з російського полону повернулися 215 захисників України, зокрема п’ять командирів Маріупольського гарнізону. За умовами обміну, вони мали перебувати в Туреччині до кінця війни.

  • 9 липня міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан провів телефонну розмову з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим. Сторони зокрема обговорили “зерновий коридор”, поінформували дипломатичні джерела у МЗС Туреччини.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.

Сили оборони півдня звернулись до усіх ЗМІ, коментаторів, експертів та блогерів, закликавши “не поширювати інформацію із посиланням на ворожі ресурси, не висувати версій, не робити припущень щодо роботи Сил оборони”.

Ввечері 3 березня глава МВС Ігор Клименко повідомив, що в Одесі та Кураховому мішенню російських військ стали цивільні, зокрема маленькі діти. Він зазначив, що нині завершено пошукові роботи на місці ворожого удару по одеській багатоповерхівці.