Туреччина різко скоротила постачання мандаринів до Росії

Джерело: росЗМІ

Найбільший постачальник мандаринів до Росії, Туреччина, скоротила постачання фруктів на 20% з початку 2024 року.

Постачання турецьких мандаринів зменшилося до 161,3 тисячі тонн проти 202,3 тисячі тонн торік.

Згідно з даними турецької сторони, з червня по вересень постачання мандаринів взагалі не було, тоді як торік у ці місяці надходили невеликі партії. У жовтні постачання відновилися, однак, їх обсяг усе ще нижчий за рівень 2023 року, скоротившись майже на 29% — до 35,2 тисячі тонн.

Також аналітики спрогнозували, що росіяни очікують різкого зростання цін на фрукти. До новорічних свят вони можуть подорожчати на 20–30%. Серед причин називають зменшення врожаю через несприятливі погодні умови в Туреччині та ослаблення рубля.

Окрім того, аналітики врахували, що негативно вплинула на ситуацію й повінь в Іспанії, котра знищила частину врожаю на плантаціях. Іспанія є найбільшим постачальником мандаринів до європейських країн. Тож нині звільнений ринок займуть Туреччина, Марокко та Єгипет. Відповідно, росіянам дістанеться менше цитрусових, і вони будуть дорожчими. Мандарини з Абхазії також не врятують ситуацію в РФ, оскільки їхня частка становить лише 3-7% від загального обсягу ринку, тобто 20-60 тисяч тонн на рік.

Через сукупність чинників ціни, які вже зросли на 15–20% проти минулого року, підвищаться ще щонайменше на 20%, а то й у півтора раза. Остаточна вартість залежатиме також від курсу рубля, що продовжує знижуватися.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.