Туреччина різко скоротила постачання мандаринів до Росії
Джерело: росЗМІ
Найбільший постачальник мандаринів до Росії, Туреччина, скоротила постачання фруктів на 20% з початку 2024 року.
Постачання турецьких мандаринів зменшилося до 161,3 тисячі тонн проти 202,3 тисячі тонн торік.
Згідно з даними турецької сторони, з червня по вересень постачання мандаринів взагалі не було, тоді як торік у ці місяці надходили невеликі партії. У жовтні постачання відновилися, однак, їх обсяг усе ще нижчий за рівень 2023 року, скоротившись майже на 29% — до 35,2 тисячі тонн.
Також аналітики спрогнозували, що росіяни очікують різкого зростання цін на фрукти. До новорічних свят вони можуть подорожчати на 20–30%. Серед причин називають зменшення врожаю через несприятливі погодні умови в Туреччині та ослаблення рубля.
Окрім того, аналітики врахували, що негативно вплинула на ситуацію й повінь в Іспанії, котра знищила частину врожаю на плантаціях. Іспанія є найбільшим постачальником мандаринів до європейських країн. Тож нині звільнений ринок займуть Туреччина, Марокко та Єгипет. Відповідно, росіянам дістанеться менше цитрусових, і вони будуть дорожчими. Мандарини з Абхазії також не врятують ситуацію в РФ, оскільки їхня частка становить лише 3-7% від загального обсягу ринку, тобто 20-60 тисяч тонн на рік.
Через сукупність чинників ціни, які вже зросли на 15–20% проти минулого року, підвищаться ще щонайменше на 20%, а то й у півтора раза. Остаточна вартість залежатиме також від курсу рубля, що продовжує знижуватися.
- Російська та пакистанська компанії запускають механізм бартерної торгівлі, підписавши угоду на першому Пакистано-російському торгово-інвестиційному форумі в Москві. Компанія “Астарта-Агротрейдинг” з Росії експортуватиме нут і сочевицю в обмін на мандарини та рис від пакистанської Meskay + Femtee Trading Company.
- Понад 98% китайських банків перестали приймати прямі платежі з Росії, що може створити серйозні проблеми для російського бізнесу.
- Ситуація з російськими платежами до Китаю продовжує погіршуватися: китайські банки почали повертати до Росії близько 80% переказів у юанях.
Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.
Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.
Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.
Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).
В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.