Туреччина вперше долучиться до будівництва кораблів для члена НАТО

Джерело: TRT Haber

Туреччина отримала контракт на будівництво двох суден матеріально-технічного забезпечення для ВМС Португалії. Це перший випадок, коли турецька оборонна промисловість експортує військові кораблі до країни-члена ЄС і НАТО.

Угода була укладена між португальською владою та турецькою компанією STM Defence Technologies Engineering and Trade Inc., яка виграла тендер, обійшовши світових конкурентів.

Церемонія підписання контракту відбулася в Лісабоні за участі представників Туреччини та Португалії. Серед учасників були президент Оборонної промисловості Туреччини Халук Ґоргюн, командувач ВМС Португалії, адмірал Енріке Гувейя е Мело, керівник Агентства оборонної промисловості Португалії Карлос Фелікс, а також представники Міністерства оборони та ВМС обох країн.

Контракт передбачає, що два кораблі будуть побудовані в Туреччині. Вони забезпечать Португалії можливість ефективніше виконувати морські місії, гуманітарні операції та спільні навчання з союзниками. Президент Оборонної промисловості Туреччини Халук Ґоргюн наголосив, що цей проєкт є важливим кроком для зміцнення оборонної співпраці з союзниками по НАТО.

Командувач ВМС Португалії Енріке Гувейя е Мело наголосив на стратегічному значенні партнерства, вказавши на географічну роль Туреччини та Португалії в регіонах Чорного й Середземного морів. Він підкреслив, що ці дві країни мають потенціал для розширення співпраці не лише у сфері військового суднобудування, але й у розробці безпілотних систем.

Генеральний директор STM (компанія, яка будує корвети для ВМС України) Озгюр Гюлерюз додав, що судна будуть створені з урахуванням сучасних вимог, матимуть унікальний дизайн і модульну архітектуру. Він також зазначив, що компанія вже має досвід у будівництві кораблів матеріально-технічного забезпечення для ВМС Пакистану та Туреччини, які успішно виконують завдання в міжнародних операціях, зокрема під егідою НАТО.

Цей контракт став важливим досягненням для турецької оборонної промисловості, яка активно розвивається та експортує свою продукцію до дружніх і союзних країн.

Президент Росії Володимир Путін спізнився на зустріч з главою Ірану Масудом Пезешкіаном, котрий приїхав до Москви з візитом 17 січня.

Дезінформаційна кампанія РФ спрямована на підтримку ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) та дискредитацію провідних політичних сил напередодні виборів 23 лютого. Такого висновку дійшли експерти німецького аналітичного центру CeMAS.

Розвідувальні служби США та Європи схиляються до висновку, що пошкодження підводних кабелів у Балтійському морі є результатом випадкових обставин, а не навмисних дій з боку Росії.

Американська політична діячка та дипломатка Гілларі Клінтон не стримала справжніх емоцій під час промови президента США Дональд Трамп, коли він оголосив про намір перейменувати Мексиканську затоку на Американську. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 20 січня. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.