Туреччина вперше спорядила свої винищувачі для охорони повітряного простору Румунії

Джерело: пресслужба НАТО

30 листопада чотири турецькі винищувачі F-16 прибули на 86-ту авіабазу Борча в Румунії, щоб вперше взяти участь у розширеній місії НАТО з контролю за повітрям на півдні.

Спільно з літаками Румунії та Німеччини, турецькі винищувачі охоронятимуть повітряний простір НАТО на узбережжі Чорного моря та стримуватимуть потенційні загрози з повітря.

Зауважується, що цей крок демонструє відданість союзників НАТО підтримувати один одного та зміцнювати колективну оборону Альянсу.

Я вітаю направлення Німеччиною та Туреччиною додаткових винищувачів для місії повітряного контролю НАТО в Румунії, – зазначив виконуючий обов’язки речника НАТО Ділан Вайт. – Це є демонстрацією спроможності та рішучості захистити наших людей і території. Повітряні сили НАТО залишаються готовими відповісти на будь-яку загрозу з будь-якого напрямку, – додав він.

Разом із німецькими винищувачами Eurofighters та французькою наземною системою ППО MAMBA, турецькі F-16 перебуватимуть у Румунії протягом чотирьох місяців.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну НАТО посилила свою присутність у східній частині Альянсу, включно з більшою кількістю винищувачів і розвідувальних польотів.

  • 30 листопада чотири турецькі винищувачі F-16 прибули на 86-ту авіабазу Борча в Румунії, щоб вперше взяти участь у розширеній місії НАТО з контролю за повітрям на півдні.
  • Члени НАТО Туреччина, Румунія та Болгарія наближаються до угоди про створення спільних сил для знешкодження мін у Чорному морі внаслідок вторгнення РФ в Україну.
  • Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрем заявив у середу, 29 листопада, що Туреччина повідомила Швеції, що очікує ратифікувати заявку країни на членство в НАТО “протягом кількох тижнів”.

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 27 лютого, прибув до Саудівської Аравії для зустрічі з Спадкоємним принцом Мухаммадом бін Салманом аль Саудом.

В понеділок, 26 лютого, президент Франції Емманюель Макрон заявив, що “не можна виключати відправлення західних військ в Україну” і його коментарі викликали швидку реакцію різних лідерів.

Сьогодні, 27 лютого, близько 14:00 українські захисники збили вже другий за день російський винищувач-бомбардувальник Су-34 на східному напрямку.

27 лютого уряд України запустив пілотний проєкт із протезування зубів ветеранів. Держава компенсуватиме витрати медичним закладам на лікування через Національну службу здоров’я України.

На Таврійському напрямку українські захисники нейтралізували або знищили 255 російських безпілотників.