Туреччина виявила у Чорному морі газове родовище обсягом 75 мільярдів кубометрів
Джерело: Hurriyet
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив про відкриття нового газового родовища у Чорному морі. За словами глави держави, мовиться про свердловину “Гейтепе-3”, у якій виявили запаси природного газу обсягом 75 мільярдів кубометрів.
Відкрито нове газове родовище на свердловині “Гейтепе-3” у Чорному морі. Його обсяг – 75 мільярдів кубометрів, економічна цінність – $30 мільярдів. Ці запаси зможуть забезпечити наші домогосподарства газом приблизно на три з половиною роки, — наголосив Ердоган.
Він також повідомив, що роботи на свердловині розпочалися 27 березня та завершилися 16 травня на глибині 3 500 метрів. За словами президента, з початку масштабних геологорозвідувальних робіт на турецькому шельфі пробурили 11 свердловин у Середземному морі та 38 у Чорному.
Наразі, поінформував Ердоган, газові родовища Чорного моря забезпечують газом близько 4 мільйонів квартир, щорічно постачаючи 9,5 мільярда кубометрів палива. До 2028 року влада планує збільшити цей показник у чотири рази.
Зауважимо, у грудні 2024 року Туреччина порушила питання про пом’якшення санкцій щодо російського “Газпромбанку” під час переговорів з американською делегацією, котру очолює держсекретар США Ентоні Блінкен.
Анкара направила офіційні заявки на виключення російського Газпромбанку зі списку санкцій, що, у разі позитивного рішення, дозволить Туреччині продовжувати проводити фінансові операції. За словами кореспондентки видання Ханде Фірат, американська сторона заявила, що знає про такі звернення, і нині вже розглядає питання.
Міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Алпарслан Байрактар раніше заявив, що запроваджені США санкції проти “Газпромбанку” безпосередньо вплинуть на Туреччину. Він нагадав, що Росія залишається одним із ключових постачальників газу для країни, що робить співпрацю з Газпромбанком “особливо важливим”.
Росія є найбільшим постачальником газу до Туреччини. До прикладу, у 2023 році 42% газу Туреччина імпортувала саме з РФ.
- Бюро ЄС із боротьби з шахрайством (OLAF) ініціювало розслідування щодо можливого реекспорту російської нафти через турецькі порти до країн ЄС.
- Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
- Російський “Газпром”, втративши дві третини експорту та отримавши рекордний збиток у своїй історії, продовжує зазнавати проблем на одному з останніх великих ринків продажу газу.
- Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз може розглянути можливість заміни російського експорту скрапленого природного газу (СПГ) американським.
Аня Тейлор-Джой приєдналася до акторського складу нового фільму “Володар перснів: Полювання на Ґолума”. Стрічка студій New Line Cinema та Warner Bros. вийде у світовий прокат 17 грудня 2027 року.
Адміністрація Дональда Трампа попросила Конгрес виділити 87,6 млрд lдоларів додаткового фінансування, більшість із яких має піти на витрати, пов’язані з війною проти Ірану. Запит може посилити суперечку між Білим домом і законодавцями щодо права президента вести бойові дії без окремого дозволу Конгресу.
Археологи представили нові результати дослідження загадкового неолітичного поховання поблизу словацького міста Врабле, де було знайдено десятки людських скелетів без черепів. Науковці дійшли висновку, що йдеться не про масове вбивство чи насильницьке обезголовлення, як припускали раніше, а, ймовірно, про складний ритуал, значення якого досі залишається невідомим.
Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко під час відкриття Конференції з відновлення України у Гданську окремо подякувала полякам за допомогу та підтримку. Її слова про спільне майбутнє України й Польщі в ЄС зал зустрів тривалими оплесками.
Уряд Данії планує змінити правила надання тимчасового захисту для громадян України за спеціальним законом, ухваленим після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році.