Туск: Бути на параді перемоги в Москві — це сором
Джерело: Укрінформ
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
“У мене немає жодних сумнівів, що присутність на параді перемоги в Москві та аплодування президенту Путіну, який каже, що продовжуватиме очищати Україну від нацизму, є соромом для всіх, хто там присутній і вдає, що не бачить правди”, – сказав прем’єр.
Він додав, що в цьому випадку правда є “чорно-білою”, і не може бути жодних спекуляцій чи інтерпретацій щодо подій.
“Тому присутність на параді перемоги у країни, яка бомбардує міста, лікарні й дитячі садки, і хто спричинив протягом трьох років загибель і поранення понад мільйона людей, є соромом”, – зазначив Дональд Туск.
-
Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.
Україні вдалося звільнити ще сімох цивільних громадян, яких Росія роками незаконно утримувала у неволі.
У Сумах знову зросла кількість поранених унаслідок ранкової атаки РФ по місту 27 червня.
Виконавчий комітет Міжнародної федерації важкої атлетики (IWF) дозволив спортсменам всіх вікових груп з Росії та Білорусі брати участь у змаганнях.
Уночі 27 червня Україна втратила винищувач МіГ-29. Пілот встиг катапультуватись.
В одному з сіл Білгород-Дністровського району Одеської області поліціянти затримали 36-річну жінку за підозрою в катуванні 5-річного сина.