У 2023 році до загального фонду держбюджету України надійшло 1,6 трлн грн
Джерело: Міністерство фінансів України
За оперативними даними, у 2023 році до загального фонду державного бюджету України надійшло 1,66 трлн грн податків, зборів та обов’язкових платежів, з яких близько 125,0 млрд грн – у грудні.
За підсумками року надходження платежів, справляння яких контролює ДПС, становили 739,1 млрд грн, в тому числі:
- 214,1 млрд грн – податок на додану вартість (зібрано 346,5 млрд, відшкодовано – 132,4 млрд грн);
- 175,7 млрд грн – податок на доходи фізичних осіб та військовий збір;
- 143,6 млрд грн – податок на прибуток підприємств;
- 102,8 млрд грн – акцизний податок;
- 59,8 млрд грн – рентна плата;
- 35,1 млрд грн – дивіденди та частина чистого прибутку державних підприємств.
Платежі, справляння яких контролює Держмитслужба, надійшли в обсязі 397,3 млрд гривень.
Виконання річного розпису доходів загального фонду держбюджету Державною податковою службою становило, за оперативними даними, 100,5 % (“плюс” 3,8 млрд грн), Державною митною службою – 93,7 % (“мінус” 26,5 млрд грн). Основною причиною чого стало блокування українських вантажних перевезень польськими перевізниками, а також більш міцний, порівняно з прогнозним, курс гривні до долара США.
Окрім податкових платежів важливим джерелом доходів державного бюджету у 2023 році стали кошти, отримані Україною у вигляді міжнародної допомоги (грантів) – 425,4 млрд гривень.
Крім того, 35,9 млрд грн надійшло до загального фонду державного бюджету від Національного банку України як частина його прибутку, отриманого за минулий рік.
В цілому, за оперативними даними, за підсумками 2023 року до загального і спеціального фондів державного бюджету надійшло 2,7 трлн грн податків, зборів та інших платежів, близько 480,0 млрд грн у вигляді ЄСВ надійшло до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування.
- 23 листопада до держбюджету України передали близько 400 мільйонів доларів під гарантію Великої Британії. Кошти надано через Трастовий фонд Світового банку для покриття соціальних видатків.
- Японія передала України приблизно 950 мільйонів доларів. Ці кошти надано через проєкти Світового банку, спрямовані на реабілітацію та соціальний захист населення.
- Сенат США не голосуватиме за законопроєкт, у якому передбачено допомогу Україні та зміцнення кордонів США до кінця цього року.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.