У 2023 році в Україні вдесятеро збільшили темпи виробництва боєприпасів

Джерело: Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.

Від початку 2023 року Україна збільшила темпи виробництва боєприпасів удесятеро. Утім, цього все одно не вистачає для покриття потреб ЗСУ.

“Із січня по липень ми виробили вдесятеро більше, ніж за 2022-й. Йдеться про міномети, гарматні снаряди та боєприпаси”, – заявив очільник відомства Олександр Камишін.

Наша держава зосереджена на постійному пошуку партнерів для посилення потужностей виробництва зброї. Також уряд шукає шляхи обʼєднання зусиль, щоб ЗСУ швидше отримували необхідні ресурси.

Камишін додав, що великі міжнародні компанії можуть протестувати свій продукт в умовах реальної війни й перед ними відкриті великі можливості виробництва.

“Виробляти в Україні, тестувати продукцію в Україні, проводити дослідження та розробки в Україні, модернізувати продукт в Україні. Наприкінці війни вони матимуть найкращий продукт”, – зазначив Камишін.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.