У 2024 році були вбиті 54 журналісти за свою діяльність – «Репортери без кордонів»
Джерело: “Reporters without borders”
Згідно з даними щорічної доповіді організації “Репортери без кордонів” у 2024 році по всьому світу були вбиті 54 журналісти за свою діяльність.
“У всьому світі кількість журналістів, убитих за висвітлення конфліктних зон — в Іраку, Судані, М’янмі, Україні та регіоні, охопленому війною в Газі — досягла п’ятирічної позначки”, – інформує організація.
Найнебезпечніший регіон для журналістів у світі – Газа, де за останні 5 років було вбито найбільше журналістів через їхню роботу. З жовтня 2023 року ізраїльська армія вбила понад 145 журналістів, 35 з яких вбили за їхню діяльність.
Крім того, наразі у всьому світі ув’язнено понад 550 журналістів, що на 7% більше, ніж минулоріч. Найбільше журналістів за гратами перебуває у Китаї, М’янмі, Ізраїлі, Білорусі. 55 журналістів – у заручниках.
Також майже 100 журналістів вважають зниклими, 45% з них є жертвами насильницьких зникнень.
“Журналісти не вмирають, їх вбивають; вони не у в’язниці, режими їх закривають; вони не зникають, їх викрадають. Ці злочини — часто організовані урядами та озброєними групами безкарно — порушують міжнародне право і дуже часто залишаються безкарними. Нам потрібно зрушити справу з місця, нагадати собі як громадянам, що журналісти вмирають за нас, тримати нас в курсі”, – написав генеральний директор RSF.
- Члена “Коаліції за зміни” Коба Хабазі побили в офісі політичного об’єднання у Тбілісі, коли він виходив з ліфта. Біля офісу журналісти також зазнали фізичного насильства.
- Китайські правоохоронці затримали громадянську журналістку Чжан Чжань, яка в травні вийшла з в’язниці після чотирьох років за ґратами за репортажі про спалах COVID-19 у місті Ухань, де у грудні 2019 року вперше виявили вірус.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не поїде до Росії для участі у святкуванні Дня перемоги 9 травня.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що команди України та Сполучених Штатів Америки працюють над проєктом угоди. Про це президент розповів під час вечірнього звернення 21 лютого.
Очільник Департаменту ефективності уряду США (DOGE) та радник Дональда Трампа, Ілон Маск, пояснив, чому змінив своє ставлення до України після початку російського вторгнення, звинувативши у цьому українську владу.
20 лютого німецька поліція затримала 18-річного громадянина Росії, якого підозрюють у підготовці “політично вмотивованого нападу” в Берліні.
США повідомили, що розглядають можливість припинення участі в міжнародних зусиллях щодо судового переслідування Росії вторгнення в Україну.