У 2024 році були вбиті 54 журналісти за свою діяльність – «Репортери без кордонів»

Джерело: “Reporters without borders”

Згідно з даними щорічної доповіді організації “Репортери без кордонів” у 2024 році по всьому світу були вбиті 54 журналісти за свою діяльність.

“У всьому світі кількість журналістів, убитих за висвітлення конфліктних зон — в Іраку, Судані, М’янмі, Україні та регіоні, охопленому війною в Газі — досягла п’ятирічної позначки”, – інформує організація.

Найнебезпечніший регіон для журналістів у світі – Газа, де за останні 5 років було вбито найбільше журналістів через їхню роботу. З жовтня 2023 року ізраїльська армія вбила понад 145 журналістів, 35 з яких вбили за їхню діяльність.

Крім того, наразі у всьому світі ув’язнено понад 550 журналістів, що на 7% більше, ніж минулоріч. Найбільше журналістів за гратами перебуває у Китаї, М’янмі, Ізраїлі, Білорусі. 55 журналістів – у заручниках.

Також майже 100 журналістів вважають зниклими, 45% з них є жертвами насильницьких зникнень.

“Журналісти не вмирають, їх вбивають; вони не у в’язниці, режими їх закривають; вони не зникають, їх викрадають. Ці злочини — часто організовані урядами та озброєними групами безкарно — порушують міжнародне право і дуже часто залишаються безкарними. Нам потрібно зрушити справу з місця, нагадати собі як громадянам, що журналісти вмирають за нас, тримати нас в курсі”, – написав генеральний директор RSF.

  • Члена “Коаліції за зміни” Коба Хабазі побили в офісі політичного об’єднання у Тбілісі, коли він виходив з ліфта. Біля офісу журналісти також зазнали фізичного насильства.
  • Китайські правоохоронці затримали громадянську журналістку Чжан Чжань, яка в травні вийшла з в’язниці після чотирьох років за ґратами за репортажі про спалах COVID-19 у місті Ухань, де у грудні 2019 року вперше виявили вірус.

Після початку повномасштабної російсько-української війни Вірменія відмовилась від озброєння з РФ, натомість закуповуючи його у Франції та Індії.

Журналіст “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк повідомив, що посли Європейського Союзу погодили новий пакет санкцій проти Росії.

Відсутність компромісу щодо припинення російсько-української війни з боку президента РФ Володимира Путіна призвела до того, що тепер США розглядають його як перешкоду для миру.

Служба безпеки України затримала агента ФСБ, який шпигував на користь ворога на найгарячішому напрямку фронту – Покровському.

Європейський Союз планує застосувати значно вищі тарифи на український імпорт протягом декількох тижнів.