У 2024 році були вбиті 54 журналісти за свою діяльність – «Репортери без кордонів»

Джерело: “Reporters without borders”

Згідно з даними щорічної доповіді організації “Репортери без кордонів” у 2024 році по всьому світу були вбиті 54 журналісти за свою діяльність.

“У всьому світі кількість журналістів, убитих за висвітлення конфліктних зон — в Іраку, Судані, М’янмі, Україні та регіоні, охопленому війною в Газі — досягла п’ятирічної позначки”, – інформує організація.

Найнебезпечніший регіон для журналістів у світі – Газа, де за останні 5 років було вбито найбільше журналістів через їхню роботу. З жовтня 2023 року ізраїльська армія вбила понад 145 журналістів, 35 з яких вбили за їхню діяльність.

Крім того, наразі у всьому світі ув’язнено понад 550 журналістів, що на 7% більше, ніж минулоріч. Найбільше журналістів за гратами перебуває у Китаї, М’янмі, Ізраїлі, Білорусі. 55 журналістів – у заручниках.

Також майже 100 журналістів вважають зниклими, 45% з них є жертвами насильницьких зникнень.

“Журналісти не вмирають, їх вбивають; вони не у в’язниці, режими їх закривають; вони не зникають, їх викрадають. Ці злочини — часто організовані урядами та озброєними групами безкарно — порушують міжнародне право і дуже часто залишаються безкарними. Нам потрібно зрушити справу з місця, нагадати собі як громадянам, що журналісти вмирають за нас, тримати нас в курсі”, – написав генеральний директор RSF.

  • Члена “Коаліції за зміни” Коба Хабазі побили в офісі політичного об’єднання у Тбілісі, коли він виходив з ліфта. Біля офісу журналісти також зазнали фізичного насильства.
  • Китайські правоохоронці затримали громадянську журналістку Чжан Чжань, яка в травні вийшла з в’язниці після чотирьох років за ґратами за репортажі про спалах COVID-19 у місті Ухань, де у грудні 2019 року вперше виявили вірус.

Президент Чехії Петр Павел вважає, що повномасштабна війна між Росією та Україною може затягнутися на роки, якщо темпи бойових дій залишаться такими ж. В інтерв’ю BBC він заявив, що попри втрати, російські війська змогли окупувати частину української території, але це відбулося високою ціною.

У США 26-річного новобранця Берегової охорони Скотта Раскана вважають героєм після того, як він допоміг врятувати понад 160 дітей із літнього табору під час катастрофічної повені в Техасі. Це була його перша справжня місія – і відбулася вона не в навчальному класі, а в реальній стихії, де рахунок ішов на життя.

У серіалі “Sex and The City” (в українському дубляжі – “Секс і Місто”) містера Біґа називали Суперменом. Його персонаж – втілення токсичного холостяка, якого обожнювала (й терпіла) Керрі Бредшоу – мав реального прототипа. Ним став Рональд Ґалотті, медіамагнат 90-х, колишній видавець Vanity Fair, Vogue і GQ. Колись він катався у лімузинах, вечеряв із Ліндою Євангелістою та Джанні Версаче. А тепер – ловить яструбів у своєму будинку на фермі в горах Вермонту.

У польській столиці вже майже місяць триває масштабна операція з пошуку собаки на прізвисько Хенек. Пес породи італійський хорт зник 9 червня під час вечірньої прогулянки в районі вулиці Sklepowa. За словами власника тварини Роберта, раніше Хенек ніколи не тікав, навіть у стресових ситуаціях шукав безпеки поруч із людьми. Але того вечора його налякав інший пес – Хенек вирвався з повідця і втік.

Якщо ви щоранку прокидаєтесь розбитими, причина може бути банальною – хронічне недосипання. І хоча іноді справа в серйозніших порушеннях сну, часто ситуацію можна покращити простими побутовими звичками.