У 2024 році Іран стратив 975 людей – ООН

Джерело: Associated Press

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що минулого року в Ірані страти проводилися з “тривожною швидкістю” — щонайменше 975 людей були позбавлені життя.

У звіті зазначається, що у 2024 році в Ірані стратили 975 людей — це більше, ніж 834 страти у 2023 році, і найбільша кількість з 2015 року. Чотири страти відбулися публічно. У країні смертну кару застосовують через повішення.

52% страчених у 2024 році в Ірані були засуджені за злочини, пов’язані з наркотиками, 43% — за вбивства, 2% — за сексуальні злочини, і 3% — за злочини, пов’язані з безпекою.

Також зросла кількість страчених жінок: у 2024 році було щонайменше 31 страта, тоді як у 2023 році їх було щонайменше 22. Серед них 19 жінок стратили за вбивство, зокрема дев’ять засудили за вбивство своїх чоловіків у справах, пов’язаних із домашнім насильством, примусовим або дитячим шлюбом.

Також повідомляється, що страти в Ірані непропорційно часто торкалися представників національних меншин — серед страчених щонайменше 108 белуджів та 84 курдів.

Крім того, щонайменше 31 особу, серед яких політичні дисиденти, було страчено за злочини, пов’язані з державною безпекою, зокрема за шпигунство на користь Ізраїлю.

  • Згідно з новим звітом правозахисної організації Iran Human Rights, за період з 2010 по 2024 роки щонайменше 241 жінка в Ірані отримала смертний вирок. Більшість із цих засуджених стали жертвами звинувачень у вбивствах, злочинах, пов’язаних із наркотиками, та “перелюбі”.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.