У 2024 році РФ хоче залучити до армії 400 000 військовослужбовців – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

Британські розвідники вважають, що цьогоріч РФ прагне залучити до армії 400 000 військовослужбовців за контрактом.

Фахівці зауважили, що з 1 квітня у РФ стартував традиційний весняний призов на військову службу. Цієї весни міноборони РФ прагне мобілізувати 150 000 росіян віком від 18 до 30 років.

Призовники проходитимуть служб протягом року у всіх родах ЗС РФ, проте залучати їх до війни проти України влада не ризикує.

Для війни проти України РФ залучає військовослужбовців за контрактом та деяких резервістів, яких мобілізували наприкінці 2022 року.

Розвідники зауважили, що на строковиків, зазвичай, тиснуть, аби вони після служби підписували контракт з міноборони і воювали проти України.

“Ймовірно, російська влада не хоче ризикувати бойовими втратами серед солдатів-строковиків, що, найімовірніше, буде непопулярним. Втрати серед бійців-добровольців більш терпимі у російському суспільстві”, – мовиться у звіті.

Фахівці резюмували, що, наймовірніше, у 2024 році Росія хоче залучити до арії 400 000 військовослужбовців-контрактників.

“Це для того, аби підтримати свої сили, які зазнали величезних втрат в Україні та підтримати свої заяви про намір збільшити чисельність збройних сил до 1,32 млн осіб цього року та 1,5 млн осіб загалом”, – наголосили у розвідці.

Міністр закордонних справ В’єтнаму Буй Тхань Сон під час зустрічі з помічником держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихого океану Деніелем Крітенбрінком, заявив, що В’єтнам вважає США “стратегічно важливим партнером” та планує зміцнювати партнерські відносини з Білим домом для “сприяння розвитку Всеосяжного стратегічного партнерства”.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан високо оцінив плани канцлера Олафа Шольца дослідити питання надання притулку у країнах за межами ЄС. Орбан зазначив, що вітає позицію Шольца у пошуку виходу з міграційної кризи.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.

23 червня невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції у Дагестані.